تزریق بوتاکس

درباره تزریق بوتاکس

با افزایش سن و در اثر فعالیت زیاد ماهیچه ها، چین و چروک هایی در صورت ایجاد شده، شادابی و جوانی ظاهر افراد را تحت تاثیر قرار می دهند. تزریق بوتاکس روشی موثر برای برطرف کردن این چین و چروک هاست زیرا دارای عملکردی است که منجر به ضعیف کردن همه ماهیچه های غیر ارادی و ارادی می شود. ( جوانسازی پوست در زاهدان )

در گذشته تنها راه برطرف نمودن چین و چروک های صورت، جراحی لیفت صورت بود که پزشکان برای انجام آن پوست را برش داده و از طرفین می کشیدند. بیشتر افراد با وجود نارضایتی از وجود این چین و چروک ها به دلیل تهاجمی بودن روش لیفت صورت، انجام شدن آن تحت بیهوشی و عوارضی که ممکن بود در پی داشته باشد از انجام آن سر باز می زدند. امروزه و با پیشرفتی که در علم پزشکی ایجاد شده است می توان با روش تزریق بوتاکس که از جمله پرطرفدارترین روش های جوانسازی پوست است با هزینه ای بسیار کمتر و ایمنی بیشتر چین و چروک و خطوط موجود در پوست را برطرف نمود.

 

تزریق بوتاکس

 

از دیگر مزایای بیشمار این روش می توان به نداشتن دوره نقاهت اشاره کرد؛ به بیان دیگر افراد بلافاصله از تزريق بوتاکس می توانند انجام فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرند.

لازم به ذکر است که اگر این روش توسط یک پزشک متبحر، در یک کلینیک معتبر و با استفاده از ماده ای مرغوب انجام شود با نتایج بسیار درخشانی در حد نتایج جراحی لیفت صورت همراه خواهد بود.

عملکرد ماده بوتاکس

سم بوتولینوم سمی است که از باکتری به دست آمده و بوتاکس نوع تصفیه شده آن است

تزریق ماده بوتاکس به یک ناحیه خاص، از انتقال سیگنال های عصبی در آن ناحیه جلوگیری می نماید و موجب می شود ماهیچه های ناحیه مورد نظر با گذشت زمان از کار بیفتند. این امر در نهایت موجب از بین رفتن چین و چروک ها یا کمتر شدن آن ها می شود.

میزان ماندگاری بوتاکس

ماندگاری و تاثیر بوتاکس به فاکتورهای زیادی همچون ویژگی های بدنی هر فرد بستگی داشته و چیزی حدود 2 تا 6 ماه می باشد. بعد از این مدت زمان ماده استیل کولین شروع به ترشح کرده و عضلات مجدداً انقباض و حرکت خود را از سر می گیرند.

یکی از تصورات غلط در مورد بوتاکس این است که پس از پایان دوره اثر بوتاکس ، چین و چروک های صورت بیشتر از قبل می‌شود که کاملاً نادرست است. دلیل این تصور این است که چون چشم ها به دیدن پوست صاف و بدون چروک عادت کرده‌اند، پس از پایان تاثیر بوتاکس تصور می شود که چروک ها بیشتر شده اند در حالیکه چین و چروک ها نهایتاً فقط به حالت اولیه برمی گردند البته در اکثر موارد بعد از پایان اثر حتی یک بار بوتاکس، میزان چین و چروک ها به مراتب کمتر از قبل خواهد بود.​

 

تزریق بوتاکس

 

دریافت بهترین نتیجه از تزریق بوتاکس

برای اینکه نتیجه رضایت بخش همراه با حداقل عوارض ممکن برای شما حاصل شود لازم است تا نهایت دقت را در رعایت موارد ذیل صرف کنید.

بهترین کلینیک را انتخاب کنید :

ممکن است بارها از افراد شنیده باشید که تزریق بوتاکس ساده بوده و به طور سرپایی انجام می شود؛ این موضوع حقیقت دارد ولی بدین معنی نیست که برای انجام آن به تکنیک های خاصی نیاز نیست و هر فردی قادر به انجام آن است.

اگر برای تزریق بوتاکس نزد یک فرد بی تجربه و کلینیک نامعتبر مراجعه کنید ممکن است به دلیل عدم استفاده از ماده بوتاکس خوب و همچنین عدم اشراف پزشک بر تکنیک های انجام این روش جوانسازی پوست عوارضی در شما ایجاد شود که حتی امکان جبران آن نیز وجود نداشته باشد. لذا به دلیل پرداخت هزینه های کمتر به کلینیک نامعتبر مراجعه نکرده و سلامتی تان را اولویت قرار دهید.

برای انتخاب بهترین کلینیک می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کرده، در شبکه های اجتماعی و گوگل به جستجو بپردازید. همچنین برای اطمینان بیشتر و جهت آشنایی با نحوه کار کلینیک مورد نظر به مشاهده نمونه کارهای انجام شده در آن به بخش گالری تصاویر وب سایت یا اینستاگرام کلینیک مراجعه کنید.

هنگام انتخاب کلینیک خود از وجود ویژگی های ذیل در آن اطمینان حاصل کنید:

 • داشتن مجوز از وزارت بهداشت
 • حضور پزشک متخصص پوست، مو و زیبایی در کلینیک و انجام بوتاکس فقط توسط متخصص پوست
 • برخورداری از کادر درمانی مجرب
 • تجهیز به بهترین و پیشرفته ترین ابزارآلات و دستگاه ها
 • تمیز و آرام بودن محیط کلینیک
 • استریل بودن وسایل و غیره.

 

تزریق بوتاکس

 

اقدامات قبل از تزریق بوتاکس را رعایت کنید:

 • انتظارات و توقعاتی که از نتیجه تزریق دارید را به طور شفاف با پزشک خود در میان بگذارید.
 • به طور صادقانه در رابطه با سوابق بیماری و مصارف دارویی تان با پزشک خود صحبت کنید.
 • به مدت 2 هفته قبل از تزریق، از استعمال دخانیات، نوشیدنی های الکلی و مصرف داروهای استروئیدی که منجر به کاهش غلظت خون می شوند بپرهیزید.
 • بهتر است صورت خود را قبل از مراجعه به کلینیک از هر نوع آلودگی و مواد آرایشی پاک کنید.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس را رعایت نمایید:

 • به مدت 24 ساعت از ماساژ دادن نواحی تزریق شده که موجب جابجایی ماده بوتاکس می شود خودداری کنید.
 • طی ساعات ابتدایی فعالیت های سنگین انجام ندهید.
 • به مدت ۲۴ ساعت در معرض هوای گرم قرار نگیرید و استحمام نکنید.
 • هر ۱۵ دقیقه چند بار عضلات ناحیه صورت خود را منقبض کنید تا ماده بوتاکس بهتر جذب شود.
 • از مصرف الکل بعد از انجام این روش جوانسازی پوست به مدت یک هفته بپرهیزید.
 • از لایه برداری پوست خود با انواع روش های فیزیکی و شیمیایی تا یک هفته اجتناب نمایید.
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات