جراحی پلک : اهمیت چشم ها تنها به دلیل دیدن و بینایی از طریق آن ها نیست بلکه این عضو به دلیل تاثیر بسیار زیادی که بر زیبایی چهره دارد نیز بسیار مهم تلقی می شود؛ چشم ها اولین عضوی هستند که با نگاه به چهره یک فرد توجه ما را به خود جلب می نماید. لازم به ذکر است که بلفاروپلاستی از جمله پرطرفدارترین خدمات صورت گرفته در کلینیک سیماطب زاهدان می باشد.

 

جراحی پلک

 

پلک ها تاثیر مستقیم بر زیبایی چشمان افراد دارند. در برخی از افراد پلک ها به طور مادرزادی شل یا افتاده بوده یا دچار پف هستند که این امر زیبایی آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد. در برخی افراد دیگر این عوارض با افزایش سن و گذر زمان در آن ها ایجاد می شود؛ لازم به ذکر است که عوارض ناشی از پیرپوستی در پلک ها به دلیل نازک بودن آن ها زودتر از سایر نواحی بروز می نماید.

جراحی پلک که در اصطلاح از آن با نام بلفاروپلاستی یاد می شود نوعی جراحی زیبایی است که هدف از انجام آن رفع مشکلات ظاهری موجود در پلک ها می باشد.

این جراحی زیبایی با از بین بردن علائم پیری در پلک ها موجب بهبود ظاهر چشم ها و درخشندگی هرچه بیشتر آن ها می شود.

 

جراحی پلک

 

کاندیدای مناسب جراحی زیبایی پلک

در ابتدا باید بگوییم که انجام یا عدم انجام جراحی پلک یک تصمیم شخصی بوده و شما باید این جراحی زیبایی را فقط با خواست قلبی خود انجام دهید نه برای جلب رضایت سایرین.

 • چنانچه پلک های تان واقعاً دارای ایراد بوده و ایرادات مشاهده شده به دلیل ابتلای شما به اختلالاتی همچون وسواس نباشد، در صورت وجود شرایط ذیل کاندیدای مناسبی برای این عمل جراحی به شمار خواهید رفت:
 • از نظر جسمی سالم بوده و به بیماری های مزمنی همچون لوپوس که سلامت شما را تهدید کرده و ممکن است روند جراحی را با مشکل روبرو نماید مبتلا نباشید.
 • از نظر روحی در شرایط مساعدی به سر ببرید؛ در برخی موارد شاهد بیمارانی با مشکل افسردگی هستیم که به منظور بهبود حال روحی خود از طریق ایجاد تغییر در ظاهرشان، دست به جراحی زیبایی پلک می زنند. جراحی با این هدف به هیچ عنوان صحیح نیست زیرا نه تنها موجب بهبود وضعیت روحی بیمار نخواهد شد بلکه امکان دارد استرس های شایع پیش از جراحی موجب وخامت حال روحی آن ها نیز شود.
 • به عفونت های فعال و درمان نشده چشم مبتلا نباشید.
 • به مصرف دخانیات، سیگار و نوشیدنی های حاوی الکل اعتیاد نداشته و در صورت مصرف این مواد، به منظور هرچه بهتر طی شدن روند جراحی قادر به کنار گذاشتن مصرف آن ها به مدت 2 هفته پیش و پس از جراحی باشید.
 • از نتایج این جراحی زیبایی توقعات و انتظارات واقع بینانه داشته باشید.
 • قادر به پرداخت هزینه های جراحی باشید زیرا بیمه هیچ تعهدی در تقبل هزینه های بلفاروپلاستی ندارد.

 

جراحی پلک

 

هدف از جراحی زیبایی پلک

هدف از انجام بلفاروپلاستی معمولاً یکی از موارد ذیل می باشد:

 • برطرف نمودن نشانه های قابل مشاهده ناشی از افزایش سن همچون چربی، پف و چین و چروک اضافی موجود در پلک بالا
 • بخشیدن ظاهری جوان و شاداب تر به چشم ها
 • افزایش اعتماد به نفس و رضایت فرد از خویش
 • بازگردانی بینایی که به دلیل افتادگی بیش از اندازه پلک بالایی تحت تاثیر قرار گرفته است.

 

جراحی پلک

 

نحوه جراحی زیبایی پلک

دکتر موسی بیات در کلینیک تخصصی پوست و مو سیماطب زاهدان برای انجام این جراحی زیبایی ابتدا اقدام به محاسبه دقیق محل برش و همچنین میزان پوستی که باید برداشته شود می نماید؛ چنانچه پزشک اشراف دقیقی بر اصول ریاضی و زیبایی شناسی نداشته و نتواند میزان پوست حذف شده را به درستی محاسبه نماید ممکن است چشم ها بعد از جراحی باز مانده و پلک ها بسته نشوند. لذا در انتخاب پزشک خود بسیار دقت کنید.

بعد از تعیین موارد فوق پزشک با توجه به وضعیت بیمار او را تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی قرار داده و سپس با استفاده از تکنیک های مخصوص پوست اضافی پلک ها را بر می دارد.

نکته ای که در این رابطه حائز اهمیت می باشد این است که در برخی موارد برای ایجاد تغییرات لازم تنها باید پوست برداشته شود و در برخی موارد دیگر علاوه بر حذف پوست نیاز به برداشتن مقداری از عضله پلک نیز می باشد.

پزشک همچنین اقدام به اصلاح بافت های چربی و جا به جایی آن ها نموده، در صورت نیاز ابروها را بالا برده و آن ها را در جای صحیح خود ثابت می کند.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات