افراد معمولاً بعد از 30 سالگی به جوانسازی پوست خود فکر کرده و به آن توجه می نمایند زیرا اولین نشانه های پیرپوستی از حدود 25 سالگی در فرد ظاهر شده و بعد از 30 سالگی شدت بیشتری پیدا می کنند. پوست به مرور زمان خشک تر، تیره تر و کدرتر می گردد، خطوط ریز در آن ایجاد می شود که بعد از مدتی این خطوط به چین و چروک های عمیق تبدیل شده، سفتی و استحکام پوست و همچنین خاصیت کشسانی یا همان الاستیسیته پوست کاهش می یابد. اگر شما ساکن زاهدان هستید و می خواهید نسبت به جوانسازی پوست در زاهدان اقدام نمایید توصیه می کنیم این مقاله از کلنیک تخصصی سیماطب را تا انتها و با دقت بخوانید.

جوانسازی پوست در زاهدان

عوامل پیری پوست چه هستند؟

از جمله مهم ترین عواملی که موجب پیرپوستی و نیاز پیدا کردن افراد به جوانسازی پوست در زاهدان می شوند عبارتنداز:

 • مصرف دخانیات و سیگار کشیدن
 • قرارگیری در معرض نور مستقیم خورشید
 • آلودگی های محیطی
 • زندگی در شرایط استرس زا و غیره.

علائم پیرپوستی

پیرپوستی دارای 4 تابلوی اصلی است که عبارتنداز:

 1. کاهش حجم
 2. چین و چروک ها
 3. از بین رفتن خاصیت کشسانی پوست و خمیری شدن آن
 4. بروز انواع ضایعات پوستی

تغییرات ناشی از پیری در لایه های پوستی که نشان دهنده نیاز داشتن پوست جهت انجام جوانسازی پوست در زاهدان

لازم به ذکر است که هر 3 لایه پوست در معرض فرآیند پیری قراردارند اما نشانه های آن در هر لایه با لایه دیگر متفاوت است که ما در ذیل به طور خلاصه به برخی از این علائم اشاره کرده ایم:

 • تغییرات اپیدرم یا لایه بیرونی

این لایه متشکل از چندین لایه سلول بوده و سطح آن به وسیله یک لایه چربی پوشانده می شود. با بالا رفتن سن، از میزان تولید چربی سطح پوست کم شده و این امر موجب می شود تا پوست خشک و زمخت شود. در نتیجه اپیدرم به اشعه ماوراء بنفش حساس تر شده، قدرت سیستم ایمنی و توانایی خودکار پوست کاهش می یابد. در چنین شرایطی احتمال بروز عفونت ها، تکثیر ضایعات پوستی، سلول های خوش خیم یا بدخیم و انواع خال بیشتر شده و زخم ها دیرتر بهبود می یابند.

جوانسازی پوست در زاهدان

 • تغییرات درم یا لایه میانی

ساختار این لایه به این صورت است که رشته هایی از جنس الاستین و کلاژن در هم پیچیده شده است که فضای بین آن ها توسط ماده ای که هیالورونیک اسید نام دارد پر شده است. این ساختار که شبیه به بتون است خاصیت کشسانی به پوست داده و موجب استحکام آن می شود. تولید هیالورونیک اسید، الاستین و کلاژن با فرآیند پیری پوست کم می شود. در نتیجه پوست توانایی حفظ آب را از دست داده و خشک می شود.

 • تغییرات لایه هیپودرم یا لایه زیرپوستی

این لایه فونداسیون پوست را تشکیل داده و بالشتکی است که از بافت و چربی متشکل می باشد. از علائم پیرپوستی در این لایه می توان به فرو رفتن گونه ها، بروز چین و چروک های عمیق، کاهش حجم پوست و همچنین وجود نقص در التیام یافتن پوست اشاره کرد.

روش های جوانسازی پوست در زاهدان

افرادی که قصد جوانسازی پوست در زاهدان را دارند می توانند به کلینیک تخصصی پوست و مو سیماطب که انواع روش های جوانسازی اعم از تزریق ماده بوتاکس ، ژل ، چربی و غیره در آن انجام می گیرد مراجعه نموده، توسط کادر درمانی متخصص آن مورد معاینه قرار گرفته و از موثرترین روش درمانی برای برطرف کردن مشکل خود آگاه شوند.

مزوتراپی یکی از روش های جوانسازی پوست در زاهدان

مزوتراپی یک تکنیک تزریق فرانسوی حرفه ای بی خطر و غیر تهاجمی برای رفع دغدغه های زیبایی و پزشکی می باشد. تزریق های مزوتراپی شامل اجزا میکروسکوپی ویتامین ها، مواد معدنی اسیدهای هیالورونیک و اسیدهای آمینه، ریز مغذی ها، عصاره های طبیعی گیاهی، و عناصر دارویی می باشد که برای درمان موقعیت های گوناگون از قبیل سفت کردن پوست، روشن کردن پوست، جوانسازی، سلولیت و رشد مو مستقیماً در پوست تزریق می شود.درمان برای تمام انواع پوست، رنگ پوست های متنوع و سنین مختلف قابل استفاده است.

 • مزوتراپی MesoGlow

این نوع درمان از تکنیک تزریق پوستی ( تزریق های ریز چندگانه) برای انتقال داروهای طبیعی و مصنوعی، آنتی اکسیدن های حیاتی، مواد معدنی، آمینواسیدها و دیگر مواد برای تغذیه سلولهایی که دچار کمبود شده اند،استفاده می کند.

 • مزوتراپی MesoLift

جوانسازی پوست در زاهدان با مزوتراپی یا MesoLift، هیالورونیک اسید ( ماده فیلر طبیعی بدن)، اسید رتینوئیک، ویتامین های قوی و آنتی اکسیدان ها را برای بازیابی چهره شاداب و آبرسانی شده تزریق می کند. این درمان در واقع پوست را جوانسازی، محکم و احیا می نماید. این تکنیک برای پیشگیری از افتادگی پوست و آبرسانی فعال، محکم کردن و صاف نمودن پوست مورد استفاده قرار می گیرد. هیالورونیک اسید یک فاکتور آبرسانی قوی است که هر ملکول آن از قدرت جذب 1000 ملکول آب در بافت زیر جلدی برخوردار است.

تزریق ژل در زاهدان

آیا مزوتراپی با درمان های دیگر قابل ترکیب است؟

ترکیب درمان های مزوتراپی با دیگر درمان های زیبایی مثل صاف کردن پوست با لیزر فرکشنال و Sublative گزینه خوبی می باشد.

تعداد جلسات درمان توصیه شده برای مزوتراپی

به منظور دستیابی به نتایج ماندگار، انجام 6 درمان با فواصل زمانی 2 تا 4 هفته ای، الزامی می باشد. نتایج با انجام یک یا دو جلسه مزوتراپی در یک سال حفظ می شود. برخی بیماران برای چندین سال به این جلسات تاچ آپ نیاز دارند.

نواحی قابل درمان با مزوتراپی :

رایج ترین نواحی درمان جوانسازی پوست در زاهدان  با مزوتراپی، صورت، چشم ها، گردن، دست ها و بازوها می باشد. با این وجود در طول مشاوره، پزشک در صورت داوطلبی شما، نواحی دیگری را نیز توصیه می کند.

 • قبل از درمان

قبل از درمان به مدت 3 روز از مصرف داروهای ضد التهابی و ضدانعقاد خودداری کنید

 • پس از درمان

درمان های مزوتراپی فاقد زمان از کار افتادگی بوده و پس از درمان می توانید بلافاصله فعالیت های نرمال خود را از سر بگیرید. بیمار بعد از درمان اندکی تورم و کبودی را تجربه خواهد کرد.

مزوتراپی پوست

سخن آخر 

اگر به دنبال کلینیک یا مرکز بهداشتی معتبر و سرشناسی هستید تا در آن جا از یکی از روش های جوانسازی بهره مند شوید به شما کلینیک تخصصی سیماطب زاهدان را پیشنهاد می دهیم. افرادی که ساکن زاهدان هستید و می خواهد نسبت به جوانسازی پوست در زاهدان اقدام نمایند می توانند برای بهره مندی از این خدمات به این مجموعه مراجعه کنند.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات