جوانسازی پوست در زاهدان

درباره جوانسازی پوست در زاهدان

جوانسازی پوست در زاهدان : افراد معمولاً بعد از 30 سالگی به جوانسازی پوست خود فکر کرده و به آن توجه می نمایند زیرا اولین نشانه های پیرپوستی از حدود 25 سالگی در فرد ظاهر شده و بعد از 30 سالگی شدت بیشتری پیدا می کنند.

پوست به مرور زمان خشک تر، تیره تر و کدرتر می گردد، خطوط ریز در آن ایجاد می شود که بعد از مدتی این خطوط به چین و چروک های عمیق تبدیل شده، سفتی و استحکام پوست و همچنین خاصیت کشسانی یا همان الاستیسیته پوست کاهش می یابد.

 

جوانسازی پوست در زاهدان

 

عوامل پیری پوست چه هستند؟

از جمله مهم ترین عواملی که موجب پیرپوستی می شوند عبارتنداز:

  • مصرف دخانیات و سیگار کشیدن
  • قرارگیری در معرض نور مستقیم خورشید
  • آلودگی های محیطی
  • زندگی در شرایط استرس زا و غیره.

علائم پیرپوستی

پیرپوستی دارای 4 تابلوی اصلی است که عبارتنداز:

  1. کاهش حجم
  2. چین و چروک ها
  3. از بین رفتن خاصیت کشسانی پوست و خمیری شدن آن
  4. بروز انواع ضایعات پوستی

تغییرات ناشی از پیری در لایه های پوستی

لازم به ذکر است که هر 3 لایه پوست در معرض فرآیند پیری قراردارند اما نشانه های آن در هر لایه با لایه دیگر متفاوت است که ما در ذیل به طور خلاصه به برخی از این علائم اشاره کرده ایم:

تغییرات اپیدرم یا لایه بیرونی

این لایه متشکل از چندین لایه سلول بوده و سطح آن به وسیله یک لایه چربی پوشانده می شود. با بالا رفتن سن، از میزان تولید چربی سطح پوست کم شده و این امر موجب می شود تا پوست خشک و زمخت شود. در نتیجه اپیدرم به اشعه ماوراء بنفش حساس تر شده، قدرت سیستم ایمنی و توانایی خودکار پوست کاهش می یابد. در چنین شرایطی احتمال بروز عفونت ها، تکثیر ضایعات پوستی، سلول های خوش خیم یا بدخیم و انواع خال بیشتر شده و زخم ها دیرتر بهبود می یابند.

تغییرات درم یا لایه میانی

ساختار این لایه به این صورت است که رشته هایی از جنس الاستین و کلاژن در هم پیچیده شده است که فضای بین آن ها توسط ماده ای که هیالورونیک اسید نام دارد پر شده است. این ساختار که شبیه به بتون است خاصیت کشسانی به پوست داده و موجب استحکام آن می شود.

تولید هیالورونیک اسید، الاستین و کلاژن با فرآیند پیری پوست کم می شود. در نتیجه پوست توانایی حفظ آب را از دست داده و خشک می شود.

تغییرات لایه هیپودرم یا لایه زیرپوستی

این لایه فونداسیون پوست را تشکیل داده و بالشتکی است که از بافت و چربی متشکل می باشد. از علائم پیرپوستی در این لایه می توان به فرو رفتن گونه ها، بروز چین و چروک های عمیق، کاهش حجم پوست و همچنین وجود نقص در التیام یافتن پوست اشاره کرد.

روش های جوانسازی پوست

افرادی که قصد جوانسازی پوست در زاهدان را دارند می توانند به کلینیک تخصصی پوست و مو سیماطب زاهدان که انواع روش های جوانسازی پوست اعم از تزریق بوتاکس ، تزریق ژل ، تزریق چربی و غیره در آن انجام می گیرد مراجعه نموده، توسط کادر درمانی متخصص آن مورد معاینه قرار گرفته و از موثرترین روش درمانی برای برطرف کردن مشکل خود آگاه شوند.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات