جوانسازی پوست

درباره جوانسازی پوست

جوانسازی پوست : همزمان با بالا رفتن سن تغییرات زیادی در ظاهر افراد ایجاد می شود که ظهور چین و چروک در پوست یکی از واضح ترین آن ها می باشد که علت بروز این چین و چروک ها از بین رفتن خاصیت کشسانی پوست و چربی آن می باشد. خوشبختانه امروزه علم پزشکی پیشرفت فراوانی داشته از همین رو اثرات پیری و افزایش سن را به راحتی و تا حد بسیار زیادی می توان کاهش داد.

چه عواملی در پیرپوستی تاثیرگذار هستند؟

بهترین روش درمانی جوانسازی پوست در صورتی قابل تجویز خواهد بود که پیش از هر چیز دیگر، مشکل مورد نظر و علت آن به طور دقیق شناخته شود. از جمله عوامل متعددی که منجر به ایجاد تسریع در روند پیری پوست صورت می شوند می توان به استعمال دخانیات، آفتاب و آلودگی های محیط اطراف اشاره نمود.

 

جوانسازی پوست

 

مهم ترین عوامل پیرپوستی عبارتنداز:

 • آب و هوای سرد و خشک
 • اشعه ماورای بنفش
 • مشکلات عصبی و استرس
 • استفاده از محصولات آرایشی نامناسب
 • بیماری های عفونی درونی
 • عدم رطوبت کافی در پوست صورت
 • استفاده از شوینده هایی که برای نوع پوست افراد نامناسب هستند.

از کجا تشخیص دهیم که به پیرپوستی دچار شده ایم؟

نشانه های افزایش سن و پیرپوستی از فردی به فرد دیگر متفاوت بوده و به اشکال مختلف و در سنین متفاوت بروز می نماید. به طور مثال با اینکه اولین نشانه های پیری در برخی افراد در 25 سالگی بروز می کند ولی این امکان وجود دارد که فردی تا 30 سالگی نیز با هیچ مشکل خاصی مواجه نشود. از همین رو بهتر است با علائم پیرپوستی آشنا باشید تا بدانید که دچار عوارض آن هستید یا خیر!

چین و چروک

چین و چروک در قسمت های مختلف صورت به خصوص پیشانی، لب و زیرچشم اولین نشانه ای است که معمولاً پس از 25 سالگی در افراد بروز می کند. این خطوط در صورت اخم کردن و بالا انداختن  ابروها نمایان تر می شوند.

افتادگی پوست

چربی موجود در پوست صورت موجب شکل گیری هرچه بهتر فرم آن می شود. با افزایش سن از میزان این چربی کم شده و در نهایت منجر به افتادگی پوست صورت می گردد.

از بین رفتن حالت کشسانی پوست

هیالورونیک اسید و کلاژن دو ماده اصلی پوست صورت هستند که ترکیب آن ها در پوست صورت حالت کشسانی ایجاد می نماید. به مرور زمان از میزان تولید این دو ماده کم شده و در نهایت منجر به از دست رفتن حالت کشسانی پوست و به دنبال آن عمیق تر شدن چین و چروک های موجود در آن می شود.

روش های جوانسازی پوست صورت

از جمله روش های موثر در برطرف کردن نشانه های پیرپوستی که به طور تخصصی در کلینیک تخصصی پوست و مو سیماطب زاهدان انجام می شود می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 1. تزریق ژل
 2. تزریق چربی
 3. هایفوتراپی
 4. مزوتراپی
 5. پی آر پی
 6. لیفت صورت و ابرو با نخ
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات