لیزر CO2 فرکشنال

روش لیزر CO2 فرکشنال

لیزر CO2 فرکشنال : پوست یکی از مهم ترین اجزای بدن بوده و تاثیر زیادی بر زیبایی دارد به گونه ای که تغییر رنگ ، پدیدار شدن چین و چروک و همچنین باقی ماندن آثار زخم ها و آکنه ها در آن سریعاً به چشم آمده و افراد را آزار می دهد.

خوشبختانه امروزه علم پزشکی در چند دهه اخیر در زمینه پوست و مو پیشرفت بسیار چشمگیری داشته و مشکلات پوستی را می توان به روش های درمانی ساده که در اصطلاح روش های جوانسازی پوست نام داشته و لیزر CO2 فرکشنال یکی از موثرترین آن ها می باشد درمان کرد.

 

لیزر CO2 فرکشنال

 

لیزر CO2 فرکشنال برای چه افرادی مناسب می باشد ؟

برای تشخیص این موضوع که آیا انجام لیزر دی اکسید کربن برای درمان شما مفید واقع خواهد شد یا خیر؟ بهتر است نگاهی به کاربردها و تاثیرات این روش جوانسازی که در ذیل آورده شده است بندازید.

تاثیرات لیزر CO2 فرکشنال بر روی پوست

می توان تاثیر این روش جوانسازی را در 3 مورد ذیل خلاصه نمود:

  1. بهبود رنگ و بافت پوست : لیزر دی اکسید کربن از جمله بهترین انتخاب ها برای افرادی است که خواستار داشتن پوستی یکرنگ و صاف هستند. از جمله تاثیرات این روش می توان به اصلاح جای زخم و همچنین اصلاح آسیب های ناشی از اشعه  UV آفتاب اشاره کرد.
  2. برطرف کردن چین و چروک ها و خطوط : از این روش بسیار محبوب می توان برای درمان چین و چروک های کم عمق و ظریف صورت بهره گرفت. تحریک تولید کلاژن که ماده ای موثر در قوام بافت پوست و زیبایی آن است از جمله اثرات لیزر دی اکسید کربن می باشد.
  3. برداشتن ضایعات عمقی و سطحی پوست : با استفاده از این لیزر می توان برخی از انواع لنتیگوها یا همان خال های قهوه ای رنگ، زگیل ها و کارسینوم های (سرطان ها) سطحی را درمان کرد.

فرآیند درمان با لیـزر CO2 فرکشنال به چه صورت است؟

با وجود اینکه احساس درد و ناراحتی در حین انجام این روش بسیار خفیف است، دکتر موسی بیات ، متخصص پوست زاهدان پوست را تحت بی حسی موضعی قرار می دهد. در مرحله بعدی لایه ای از سطح پوست با تابانده شدن اشعه لیزر برداشته شده و کلاژن سازی همزمان با نفوذ لیزر به لایه های زیرین تحریک می شود. به همین دلیل هم هست که پوست پس از بهبودی کامل کمی لیفت و سفت و همچنین یکدست تر، شفاف تر و جوانتر می شود.

با اینکه تعداد جلسات درمانی برای هر فرد متفاوت است ولی به طور کلی می توان گفت به منظور رسیدن به نتایج مورد نظر به حدود 3 تا 4 جلسه درمانی نیاز بوده و هر جلسه درمانی نیز حدوداً 30 دقیقه تا 2 ساعت به طول می انجامد. فاصله این جلسات از یکدیگر بهتر است یک ماه باشد تا پوست بتواند خود را به صورت کامل بازیابی کند.​

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات