لیفت صورت با نخ از جمله درمان های ظریف، ایمن و موثر در زمینه جوانسازی پوست می باشد که با انجام آن پوست صورت که در اثر افزایش سن یا نیروی جاذبه زمین افتاده شده است کشیده شده، پوستی جوان تر و صاف تر برای فرد به ارمغان می آید.

لیفت صورت با نخ

این روش جایگزین بسیار مناسبی برای جراحی لیفت صورت است. این روش تهاجم بسیار کمی داشته و بدون اینکه عوارض ناشی از جراحی را برای فرد به دنبال داشته باشد موجب شادابی صورت افراد و جوان تر به نظر رسیدن آن ها می شود.

دکتر موسی بیات ، متخصص پوست زاهدان برای انجام این روش نخ هایی مخصوص را بدون ایجاد هیچگونه برش بر روی پوست، در بافت تحتانی آن فیکس نموده و بدین ترتیب نواحی افتاده و شل صورت را بالا می برد.

نخ هایی که برای انجام لیفت مورد استفاده قرار می گیرند از جنس پروتئین بوده، جریان خون را تقویت نموده و موجب بهبود کلاژن سازی می شوند که این امر در نهایت و بعد از 2 ماه موجب محکم شدن ساختار پوست و شفاف تر شدن آن می شود.

لیفت صورت با نخ

ماندگاری و عمر روش لیفت صورت با نخ چقدر است؟

در پاسخ باید بگوییم که این امر به میزان تبحر پزشک، میزان افتادگی پوست، کیفیت نخ های مورد استفاده و همچنین ویژگی های بدنی هر فرد بستگی داشته و در صورتی که فرد جهت ترمیم آن اقدام نکند، نتایج حاصل شده حدود 1 تا 3 سال ماندگاری خواهند داشت. این در حالی است که میزان ماندگاری این روش جوانسازی پوست برای افرادی که اقدام به ترمیم و تقویت لیفت می نمایند بیشتر خواهد بود.

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که برخلاف باور برخی از افراد، وضعیت پوست پس از برطرف شدن نتایج و از بین رفتن آن ها به هیچ عنوان بدتر نشده و تنها به وضعیت اولیه باز خواهد گشت.

کاربردهای روش لیفت با نخ چیست؟

این روش دارای کاربرد و موارد استفاده بسیاری است که در ذیل به تعدادی از مهم ترین آن ها اشاره شده است:

 • بازسازی و بالا کشیدن خطوط اطراف دهان
 • برطرف کردن خط خنده عمیق
 • رفع خطوط نازولابیال
 • حجم دادن به گونه ها، کشیدن و رفع افتادگی آن ها
 • رفع خطوط موجود در اطراف چشم
 • برطرف کردن افتادگی ابروها یا لیفت ابرو
 • لیفت و بازسازی ناحیه فک
 • رفع غبغب و غیره.

 

لیفت صورت با نخ

انواع نخ ها

همانطور که گفته شد لیفت صورت با نخ یکی از روش های جوانسازی پوست می باشد که با استفاده از نخ های فلزی، یک داربست در زیر پوست ایجاد می کند. این نخ ها دارای ضخامت بسیار کمی در حد یک تار مو هستند و ممکن است از مواد مختلفی مانند فلزات گران بها، کاپرون، پلیمر و غیره تهیه شده باشند. بیشتر لیفت های صورت با 3 نوع نخ که شامل موارد ذیل می باشد انجام می پذیرد:

 • نخ های جذبی

این نوع نخ ها همانطور که از نامشان پیداست بعد از انجام لیفت جذب پوست می شوند. به طور کلی می توان گفت این نوع نخ ها از مواد زیست محیطی و سازگار با بدن انسان ساخته شده اند به طوری که بدن هیچ گونه واکنشی نسبت به آن ها نشان نمی دهد. به دلیل تشکیل سلول های پوست در اطراف داربست، پس از جذب نخ اثرات آن برای مدت طولانی باقی می ماند.

 • نخ های غیر قابل جذب

این گونه نخ ها همانطور که از نامشان پیدا است به گونه ای هستند که جذب پوست نمی شوند و تا اخر عمر در زیر پوست باقی می مانند؛ به همین علت ممکن است مشکلات جدی و بسیار شدیدی را برای پوست به وجود بیاورند. این نخ ها از طلا یا فیبرهای سنتتیک تهیه شده اند.

 • نخ های ترکیبی

این مدل از نخ ها به گونه ای می باشند که بخشی از آن ها به مرور زمان جذب پوست شده و بخشی دیگر به شکل تکه های از مخروط در زیر پوست قرار می گیرند. این مخروط ها بسیار ریز بوده و از بیرون به راحتی قابل مشاهده نمی باشند.

لیفت صورت با نخ

کاندیدای مناسب برای انجام لیفت صورت با نخ

افرادی که در گذشته از روش جراحی لیفتینگ برای جوانسازی پوست صورت و گردن استفاده کرده اند و حال برایشان مشکلات جدی پیش آمده است می توانند از این روش استفاده نمایند.
به طور کلی می توان گفت تمامی خانم ها و آقایانی که پا به سن گذاشته اند یا بنا بر دلایل مختلف بر روی پوست صورت و گردن شان خطوط، چین و چروک ریز و درشت به وجود آمده است پوستشان دچار افتادگی شده است می توانند از این عمل استفاده کنند.

نحوه انجام روش لیفت صورت با نخ

این روش جوانسازی طی مدت زمانی بسیار کوتاه و حدوداً 60 دقیقه ای انجام شده و برای انجام آن نواحی مورد نظر باید تحت بی حسی موضعی قرار بگیرند.

بعد از بی حس شدن موضع مورد نظر ، پزشک با بکارگیری سوزن هایی ظریف اقدام به وارد کردن نخ لیفتینگ در عمق زیر پوست می نماید. همانطور که در فوق گفتیم این روش مستلزم ایجاد هیچگونه برش یا بخیه ای بر روی پوست نبوده و نخ ها از روی پوست قابل مشاهده نخواهند بود.

موارد منع لیفت صورت با نخ

با وجود ایمن و غیرتهاجمی بودن این روش، توصیه کلینیک تخصص پوست و موی سیماطب به افرادی با شرایط ذیل این است که از انجام این روش جوانسازی خودداری نمایند:

 • خانم هایی که شیرده بوده یا در دوران بارداری قرار دارند.
 • افرادی که به اختلالات انعقاد خون ابتلا دارند.
 • اشخاصی که به بیماری های نئوپلاستیک یا سرطانی مبتلا هستند.
 • افرادی که ملزم به مصرف داروهای رقیق کننده خون همچون آسپرین می باشند.
 • اشخاصی که به مصرف نوشیدنی های الکلی و دخانیات اعتیاد دارند.

سن مناسب برای انجام لیفت صورت با نخ

از آنجایی که این عمل جزء یکی از روش های جوانسازی محسوب می شود و با افزایش سن بر روی سطح پوست صورت و گردن چین و چروک های عمیق و سطحی به وجود می آید؛ تمامی افراد با هر سن و سالی به خصوص افراد با سنین بالای 50 سال می توانند این روش را جایگزین جراحی های سنگین و خطرناک کنند.

لیفت صورت با نخ

مزایای لیفت صورت با نخ

این متد دارای فواید و مزیت های بسیار زیادی می باشد که عبارت اند از:
کاهش علائم و نشانه های افزایش سن
سفت کردن پوست
کاهش چین و چروک ها به مقدار قابل توجهی
بدون ایجاد برش
بدون بر جای گذاشتن آثار زخم و بخیه
دارای اثرات ماندگار
التهاب و قرمزی بسیار کم
مشاهده فوری نتیجه پس از انجام پروسه

عوارض جانبی استفاده از روش لیفت صورت با نخ

به طور کلی می توان گفت این نوع روش جوانسازی نسبتا بدون درد می باشد. در زمان انجام جراحی از بی حسی موضعی یا بی حسی تزریقی استفاده می شود. استفاده از روش لیفت با نخ خطرناک نبوده و عوارضی برای بدن ایجاد نخواهد کرد. اما ممکن است بر روی پوست قرمزی، تورم و کمی کبودی ایجاد شود که این نوع عوارض طبیعی بوده و نباید نگرانی برای افراد ایجاد کند.
در این روش از هیچ نوع برش یا بخیه ای استفاده نخواهد شد به همین علت هیچ نوع جای زخمی بر روی پوست باقی نخواهد ماند.

اقدامات قبل از لیفت صورت با نخ چیست؟

برای اینکه در حین انجام این روش مشکل خاصی در فرد بروز نکرده و روند درمان به بهترین شکل ممکن سپری شود لازم است تا قبل از لیفت، نکاتی که در ذیل به آن ها اشاره شده است را به درستی رعایت کنید:

 • تمام تلاش خود را برای انتخاب بهترین متخصص پوست یا کلینیک زیبایی در زاهدان یا هر شهری که در آن سکونت دارید به کار بگیرید.
 • به سوالات پزشک در رابطه با وضعیت سلامت و داروهای مصرفی پاسخ های صادقانه بدهید.
 • سابقه ابتلا به بیماری های مزمن خود را با پزشک تان در میان بگذارید.
 • در برخی موارد ممکن است پزشک آزمایشاتی را برای تان تجویز نماید، حتماً آن ها را انجام دهید.
 • از کشیدن سیگار و مصرف هر ماده ای که حاوی نیکوتین است به مدت حداقل 2 تا 3 هفته پیش از انجام این روش خودداری کنید.
 • توقف مصرف نوشیدنی های الکلی به مدت 7 روز قبل از لیفت صورت ضرورت دارد.

لیفت صورت با نخ

مراقبت های بعد از لیفت صورت با نخ

رعایت نکاتی که در ذیل به آن ها اشاره شده است موجب حاصل شدن بهترین نتایج ممکن از این روش جوانسازی شده و همچنین از بروز عوارض جدی در شما پیشگیری می کند:

 • بهتر است بعد از بازگشت به منزل استراحت نمایید. شما در همان ساعات ابتدایی مجاز به انجام فعالیت های روزمره خود هستید اما باید تا حدود 14 روز از بلند کردن اجسام سنگین خودداری نمایید.
 • به منظور هرچه بهتر سپری شدن روند بهبودی و سریع تر فروکش کردن تورم، سرتان را هنگام خواب از سطح بدن بالاتر قرار دهید.
 • لازم است تا از شست و شوی نواحی تحت درمان برای مدت ۱۲ ساعت خودداری کرده و آن ها را دستکاری نکنید.
 • چنانچه با بروز تورم و کبودی در صورت خود مواجه شدید می توانید بر روی آن کمپرس سرد قرار داده و بدین ترتیب موجب هرچه سریع تر برطرف شدن این عوارض شوید.
 • بهتر است به مدت 7 روز از نی برای نوشیدن استفاده نکرده و آدامس جویدن را برای 2 هفته کنار بگذارید.
 • سر را به مدت 1 هفته به سمت پائین خم نکنید و غیره.

هزینه لیفت صورت با نخ

هزینه استفاده از این روش جوانسازی بستگی به دستمزد پزشک، نوع نخ به کار رفته شده و تکنیک مورد استفاده پزشک دارد. به عنوان مثال تکنیک لیفت به روش دوبل، دارای ماندگاری بیشتری است، به همین علت نسبت به سایر تکنیک ها قیمت بیشتری دارد.
برای اطلاع از هزینه ها، تکنیک مورد استفاده پزشک و میزان مهارت او، بهتر است به صورت حضوری به مطب پزشک مراجعه فرمایید. پزشک ابتدا درباره هدف شما از انجام این روش پرسش های را مطرح می کند، سپس بعد از معاینه متد مورد استفاده و هزینه آن را به شما می گوید.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات