مراقبت های بعد از تزریق چربی چیست؟

مراقبت های بعد از تزریق چربی که یکی از محبوب ترین و موثرترین روش های جوانسازی پوست می باشد شامل یکسری نکات و دستورالعمل هایی است که رعایت و انجام آن ها موجب دستیابی افراد به نتایج مطلوب از این روش شده، در کاهش بروز عوارض احتمالی موثر بوده و منجر به ایجاد تسریع در روند بهبودی افراد می شود.

 

مراقبت های بعد از تزریق چربی

 

زمانی که سن انسان افزایش می یابد از میزان تولید کلاژن و الاستین پوست او کم شده و میزان بافت های چربی کاهش می یابد که این امر موجب افتادگی پوست و شل شدن آن شده، بر روی زیبایی افراد تاثیر گذاشته و موجب پیرتر به نظر رسیدن آن ها می شود. تزریق چربی روشی است که با انجام آن می توان حجم چربی، زیبایی و شادابی از دست رفته را به صورت، دست ها و سایر اجزای بدن باز گرداند.

نکات و مراقبت های بعد از تزریق چربی چیست؟

در ذیل به تعدادی از مهم ترین نکات و دستورالعمل هایی که افراد باید بعد از تزریق چربی رعایت نمایند اشاره کرده ایم:

  • با اینکه عوارض ناشی از این روش جوانسازی بسیار جزئی بوده و فرد بعد از انجام آن هوشیاری کافی را دارد ولی بهتر است فردی شما را از مطب تا منزل همراهی نماید.
  • به وسیله یک گن یا باندکشی مناسب محلی که از آن چربی برداشته شده است را محکم بسته و بپوشانید.
  • وارد کردن فشار زیاد به محل تزریق چربی ممکن است موجب جابجایی آن شود لذا به مدت 7 تا 10 روز از فشار دادن و ماساژ دادن این ناحیه خودداری کنید.

 

مراقبت های بعد از تزریق چربی

 

دیگر مراقبت های بعد از تزریق چربی :

  • امکان بروزمقداری درد، تورم و کبودی در محلی که از آن چربی برداشت یا به آن تزریق شده است وجود دارد. این عوارض به تدریج کمتر شده و بعد از چند روز به طور کامل برطرف می شوند. لازم به ذکر است که شدت و میزان این عوارض در افراد مختلف و با توجه به فاکتورهایی همچون ویژگی های بدنی متفاوت می باشد.
  • توصیه دکتر موسی بیات ، متخصص پوست زاهدان به افراد این است که در 3 هفته اول بعد از تزریق از حمام های طولانی مدت و قرار گرفتن در معرض نور آفتاب خودداری کرده و از فضاهای گرمی همچون سونای بخار و خشک استفاده کنند.
  • چنانچه چربی به صورت تزریق شده باشد به مدت چند روز زیر سرتان چند بالشت بگذارید، این کار موجب کاهش هرچه سریع تر تورم بروز یافته در صورت می شود.
  • مصرف غذاهای پرنمک موجب تشدید تورم می شود لذا تا حد ممکن از خوردن چنین غذاهایی اجتناب کنید.
  • به مدت 3 روز از کمپرس سرد و در 3 روز بعدی از کمپرس گرم استفاده نمایید.
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات