با وجود اینکه لیفت صورت با نخ یک روش کاملاً ایمن بوده و در صورت انجام در یک کلینیک معتبر با نتایج بسیار درخشانی همراه خواهد بود اما نکات و دستوالعمل هایی وجود دارند که رعایت آن ها موجب هرچه مطلوب تر شدن نتایج این روش جوانسازی و همچنین بهتر سپری شدن دوران نقاهت بعد از آن می شود. در ذیل به تعدادی از موثرترین نکات مراقبتی که با عنوان مراقبت های بعد از لیفت نخ مطرح است اشاره کرده ایم.

لیفت صورت با نخ روشی غیرتهاجمی و ایمن به منظور جوانسازی پوست است که تاثیر زیادی در سفت کردن و لیفت پوست دارد؛ این روش از طب سوزنی شرقی سرچشمه گرفته، به بهبود تحریک، کنترل و همچنین انقباض ماهیچه ای کمک می نماید.

 

مراقبت های بعد از لیفت نخ

 

نکات و مراقبت های بعد از لیفت نخ

 • استفاده کمپرس یخ

از جمله مهم ترین موارد مراقبت های بعد از لیفت نخ که فرد برای کاهش میزان تورم، درد و کبودی روی پوست صورت باید رعایت کند، این است که حتما تا 48 ساعت بعد از انجام لیفت باید از کمپرس سرد یا یخ استفاده کنند. به این صورت که تکه های کوچک یخ را در بین یک حوله تمیز قرار داده و آن را بر روی صورت خود بگذارد.

برای جلوگیری از یخ زدگی پوست بهتر است هر ساعت را به چندین دقیقه کوتاه تقسیم کنید و در زمان های معین کمپرس سرد را بر روی پوست خود قرار دهید. علاوه بر آن شما می توانید به جای استفاده از یخ، از سبزیجات یخ زده استفاده کنید و مراحل فوق را انجام دهید.

 • عدم خندیدن یا گریه کردن

برای اینکه لیفت صورت شما نتیجه بهتری را داشته باشد بهتر است به مدت 2 الی 3 هفته از انجام حرکاتی که موجب کشیده شدن پوست می شود مانند گریه کردن، خندیدن و عصبی شدن خودداری فرمایید یا آن ها را به میزان قابل توجهی کاهش دهید. همچنین طی 2 هفته ابتدایی پس از لیفت صورت با نخ از ایجاد فشار در نواحی تحت درمان و ماساژ دادن آن اجتناب فرمایید.

 • عدم مراجعه به دندان پزشکی

مهم ترین نکته در مراقبت های بعد از لیفت نخ است که به مدت دو هفته از رفتن به دندان پزشکی خودداری کنید. زیرا برای انجام کارهای پزشکی مربوطه نیاز است دهان خود را بیش از اندازه باز کنید و این کار به بافت پوست اطراف دهان فشار بسیار زیادی وارد می کند. به همین علت کلینیک سیماطب زاهدان به افرادی که لیفت صورت با نخ را انجام می دهند توصیه می کند تا انجام امور دندانپزشکی خود را به مدت 3 الی 4 هفته پس از انجام لیفت به تعویق بیاندازند.

 • عدم مصرف نوشیدنی های الکلی و دخانیات

توصیه دکتر موسی بیات ، به افراد این است که برای 7 روز از مصرف نوشیدنی های الکلی، دخانیات، داروهای ضد انعقاد خون، ویتامین های E، C و A خودداری کنند. چرا که مصرف سیگار و دخانیات موجب تنگ شدن عروق خونی و ایجاد اختلال در روند گردش خون می شود. در نتیجه سرعت روند بهبودی را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد.

 • عدم انجام فعالیت های سنگین

کسانی که از این روش برای جوانسازی پوست استفاده کرده اند بهتر است تا دو هفته از انجام فعالیت های سنگین جسمی و ورزشی خودداری فرمایند. زیرا انجام این فعالیت ها موجب ایجاد فشار در نواحی لیفت شده می شود.

مراقبت های بعد از لیفت نخ

سایر مراقبت های بعد از لیفت نخ

 • تا جایی که امکان دارد به مدت یک هفته از منزل خارج نشوید و در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار نگیرید، اما در صورتی که لازم بود به بیرون از منزل بروید حتما نیم ساعت قبل از خروج، از کرم های ضد آفتابی که دارای SPF بالا تر از 30 هستند استفاده کنید.
 • آقایانی که لیفت صورت با نخ را انجام داده اند باید تا دو هفته بعد از لیفت از تراشیدن ریش و سیبیل خود اجتناب فرمایند.
 • توصیه کادر درمانی کلینیک تخصصی پوست و مو سیماطب به افرادی که عمل لیفتیگ انجام داده اند این است که مراقبت های بعد از لیفت نخ را جدی بگیرند و  به مدت 10 روز پس از انجام لیفت از قرار گرفتن در در معرض فرکانس های رادیویی یا هر نوع دستگاهی که حرارت تولید می کند اجتناب فرمایند.
 • بعد از انجام لیفت صورت ممکن است تا چندین روز اول، فرد بر روی پوست صورت خود احساس کشیدگی شدید داشته باشد. باید در این مورد گفت که این امر کاملا طبیعی بوده و به مرور زمان رفع می شود پس در نتیجه در صورت داشتن چنین حسی ارامش خود را حفظ کنید.
 • پس از لیفت برای شستشوی صورت از آب ولرم استفاده کنید و از ایجاد فشار بر روی پوست خودداری فرمایید.
 • به مدت 2 هفته پس از عمل سعی کنید از دندان ها استفاده نکنید. زیرا ممکن است به بخیه ها فشار بیش از حد وارد کند، از این رو بهتر است از غذاهای آبکی و نرم استفاده کنید.

مراقبت های بعد از لیفت نخ

ادامه مراقبت های بعد از لیفت نخ

 • بروز مقدار کمی درد و ناراحتی بعد از درمان کاملاً طبیعی بوده و طی چند ساعت تا چند روز برطرف می شود؛ با اینکه میزان درد در حدی نیست که از تحمل تان خارج باشد اما برای تسکین آن می توانید از مسکن های مورد تایید پزشک استفاده کنید.
 • از  مهم ترین کاری های که جزء مراقبت های بعد از لیفت نخ می باشد،  عدم ایجاد فشار بر روی صورت است. برای کاهش میزان تورم، کبودی و همچنین عدم ایجاد فشار بر روی مناطق لیفت شده بعد از لیفتینگ صورت هنگام دراز کشیدن و استراحت کردن دو عدد بالشتک کوچک زیر سر خود قرار دهید و زاویه 30 درجه را بین سر و قفسه سینه خود به وجود آورید. از چرخیدن به پهلو ها و قرار دادن صورت بر روی بالشت جدا خودداری کنید.
 • بعد از عمل بهتر است رانندگی یا کار نکنید. توصیه می شود قبل از انجام این روش برای یک روز از محل کارتان مرخصی بگیرید و با یک شخص هماهنگ کنید که در روز عمل همراه شما باشد و پس از انجام آن شما را به منزل برساند.
 • به مدت 10 روز در معرض هوای خیلی سرد و محیط های خیلی گرم همچون سونا قرار نگیرید.
 • مقدار بسیار زیادی آب، آب میوه و مایعات بنوشید. ​
 • در صورتی که پزشک برای تان آنتی بیوتیک تجویز کرده باشد باید آن را طبق دستور مصرف و به طور کامل استفاده نمایید.​
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات