مزوتراپی پوست : ایجاد ظاهری خسته و بی روح از جمله شایع ترین پیامدهای ناخواسته پیر شدن می باشد که بروز آن دلایل متعددی دارد، در ذیل به تعدادی از مهم ترین آن ها که مورد تایید متخصصان کلینیک سیماطب زاهدان می باشد اشاره کرده ایم:

 • کمتر شدن و از دست رفتن توانایی بدن برای دفع مواد زائد و سمی
 • رسیدن کمتر اکسیژن و مواد غذایی به بافت ها
 • کاهش الاستین و کلاژن سازی پوست

مزوتراپی پوست قسمت های مختلف بدن، از جمله صورت یکی از روش های موثر و پرطرفدار برای طراوت بخشیدن بیشتر به صورت و شادابی آن است.

چنانچه نشانه های پیرپوستی همچون چین و چروک ها در صورت شما بروز کرده و موجب ناراحتی تان شده است و به دنبال راهی بی خطر و موثر برای برطرف کردن این عوارض هستید می توانید برای انجام مزوتراپی اقدام کنید. دکتر موسی بیات و سایر کادر درمانی متخصص کلینیک تخصصی پوست و مو سیماطب زاهدان شدت و نوع عارضه پوستی شما را به دقت مورد بررسی قرار داده و تعداد جلسات مورد نیاز برای دستیابی به یک نتیجه درخشان را خدمت تان مشخص می کنند. در صورت تمایل برای مشاهده نمونه کارهای صورت گرفته در این کلینیک می توانید به صفحه رسمی اینستاگرام آن مراجعه نمایید.

 

مزوتراپی پوست

 

مزوتراپی چیست ؟

مزوتراپی در واقع تزریق مستقیم داروهای موثر در جوانسازی پوست همچون مواد معدنی ، آمینواسیدها، آنتی اکسیدان ها و ویتامین ها به لایه میانی پوست یا همان مزودرم است که موجب تغذیه هرچه بهتر پوست و تحریک تولید الاستین و کلاژن موجود در آن می شود. این مواد برای انعطاف پذیری پوست هر فردی لازم و ضروری هستند.

با انجام این روش می توان چین و چروک های موجود در پوست را برطرف کرد، پوست شل نواحی مختلف بدن از جمله دست ها و صورت را سفت نمود و به درمان مشکلاتی همچون باز بودن منافذ پوست، قرمزی پوست ، پف و تیرگی زیر چشم ها اشاره کرد.

مزوتراپی می تواند جایگزین بسیاری از روش های جوانسازی پوست شده یا به عنوان یک روش مکمل در کنار روش هایی همچون تزریق بوتاکس ، کرم های موضعی ، لیفت صورت، آنتی اکسیدان ها، لایه بردارهای شیمیایی و لیزری مورد استفاده قرار بگیرد.

مزایای مزوتراپی پوست

این روش جوانسازی مزایای بیشماری دارد که عبارتنداز :

 • آثار درمانی حاصل شده از آن ماندگار می باشد.
 • داروهای مورد استفاده در این روش خطری برای فرد نداشته و به خوبی جذب پوست می شوند.
 • مقرون به صرفه بوده و هزینه زیادی ندارد.
 • برای بهبودی فرد، به مدت زمان بسیار کمی نیاز است.​

 

مزوتراپی پوست

 

مراقبت های بعد از مزوتراپی

روند بهبودی بعد از هر روش درمان سریع تر سپری می شود اگر فرد نکات مراقبتی بعد از آن را به خوبی رعایت نماید. از طریق رعایت این نکات مراقبتی موجب کاهش احتمال بروز عوارض جانبی شده و روند ریکاوری را سرعت می بخشید.

از جمله نکات مراقبتی بعد از مزوتراپی می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • به منظور کاهش تورم و التهاب ناشی از تزریق ، بلافاصله بعد از درمان بر روی نواحی تحت درمان کمپرس یخ قرار دهید. امکان دارد نیاز به ادامه این کار برای 24 تا 48 ساعت باشد. زیرا تورم در 15 دقیقه تا 2 ساعت اول در بیشترین میزان خود قرار داشته و کبودی و تورم از 6 تا 72 ساعت بیشتر می گردد؛ حتی امکان دارد سوزش، قرمزی و لک در صورت تان مشاهده کنید.
 • تا 4 ساعت اول پس از درمان، سعی کنید پوست خود را نشویید.
 • برای از بین بردن کبودی، به مدت 48 ساعت، 3 مرتبه در روز از ژل ترمیم کننده استفاده کنید.
 • عدم مصرف ویتامین E و داروهای ضدالتهاب همچون آسپرین طی 24 ساعت ابتدایی الزامی است. مصرف مسکن هایی همچون تیلنول که پزشک برای تان تجویز می نماید برای کاهش درد بسیار کمک کننده می باشد.
 • پوست پس از مزوتراپی حساس می شود، از همین رو باید از برنزه کردن و قرارگیری در معرض نور خورشید اجتناب نمایید؛ همچنین لازم است از دستگاه سولار نیز استفاده نکنید زیرا ممکن است با خطرات جدی برای پوست تان همراه باشد.
 • از شنا در رودخانه و دریا برای 7 روز خودداری کنید؛ این کار با تاثیرات منفی بر نتایج مزوتراپی همراه خواهد بود.
 • رژیم غذایی متعادلی داشته باشید؛ به طور مثال مواد غذایی پرفیبر و سبزیجات میل کنید با این کار کلیه سموم از دستگاه گوارش خارج می شود. از غذاهایی با پروتئین و کربوهیدرات  بالا طی 72 ساعت ابتدایی بعد از مزوتراپی استفاده کنید این رژیم با نتایج بی نظیری از درمان برای تان همراه خواهد بود.
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات