پاک کردن تتو

پاک کردن تتو با لیزر کیوسوئیچ

پاک کردن تتو با لیزر کیوسوئیچ : با اینکه زدن تتو بر روی پوست امروزه رواج بسیار زیادی پیدا کرده است اما انجام این کار یا همان خالکوبی کردن مربوط به امروز و سال های اخیر نمی شود و قدمت طولانی دارد. در گذشته افراد بیشتر به منظور اثبات قدرت و پهلوانی اقدام به زدن طرح هایی همچون طرح شیر بر روی بدن خود می کردند اما امروزه هدف از انجام این عمل بیشتر رفع عیوب پوستی و زیبایی می باشد.

تغییر حالت ابروها، رنگ دادن به لب ها، داشتن خط چشم دائم از جمله اهداف رایج خانم ها برای زدن تتو می باشد.

در برخی موارد ممکن است افراد از مدل تتوی خود رضایت نداشته یا بعد از مدتی از مدل تتو و طرح آن خسته شده و تصمیم به پاک کردن آن بگیرند.

برخلاف باور بسیاری از افراد که پاک کردن تتو را نشدنی می دانند باید بگوییم که دستگاهی به نام لیزر کیوسوئیچ وجود دارد که انقلاب عظیمی در حذف تتوها و حتی تتو های رنگی ایجاد نموده است؛ اولین دستگاه به کار گرفته شده در زمینه پـاک کردن تتوها، دستگاه یاقوت بود که فقط تتوهای مشکی و خاکستری را به طور کامل یا نسبی پاک می کرد و تاثیری در پاک کردن تتوهای رنگی نداشت.

 

پاک کردن تتو

 

روش های پاک کردن تاتو

از جمله روش های متعددی که برای پاک کردن و حذف تتوها به کار گرفته می شود عبارتنداز:

  • بریدن و جراحی نواحی حاوی تتو و دوختن این نواحی
  • درم آبریژن مکانیکی و سایش پوست
  • سل ابریژن و تراشیدن پوست با نمک
  • استفاده از خمیری خاص برای خارج نمودن شیمیایی رنگ
  • کرایوتراپی یا همان سرما درمانی
  • بهره گیری از اسیدهای شیمیایی
  • لیزر کیوسوئیچ که همانطور که گفتیم بهترین روش برای حذف تاتوها می باشد.

استفاده از روش هایی همچون کرایوتراپی که در فوق به آن ها اشاره کردیم بعد از اتمام کار با نمای بسیار ناپسندی برای فرد همراه خواهد بود.

بعضاً با مراکز و کلینیک های زیبایی مواجه می شویم که به دلیل عدم تجهیز به دستگاه لیزر کیوسوئیچ ، از دستگاه های دیگری همچون RF یا CO2 برای حذف تتو استفاده می کنند که نه تنها احتمال تخریب پوست با انجام آن ها وجود دارد بلکه ممکن است منجر به ایجاد ضایعه هایی بر روی پوست نیز شود. در این صورت فرد نیازمند مراجعه مجدد به کلینیک زیبایی برای ترمیم پوست خود خواهد بود.

کاربردهای لیزر کیوسوئیچ چیست؟

باید بگوییم که کاربردهای این دستگاه محدود به پاک کردن تاتو نشده و با آن می توان اقدامات دیگری که در ذیل به تعدادی از آن ها اشاره کرده ایم را انجام داد:

  1. حذف کبودی و لکه های پوستی همچون لکه های قهوه ای
  2. حذف خال های مادرزادی بدن و صورت
  3. حذف کک و مک های ایجاد شده بر روی پوست صورت و بدن
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات