کاشت ابرو

کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو : ابروها که به عنوان قاب چشم ها شناخته می شوند از تاثیر زیادی در زیبایی چهره برخوردار هستند به طوریکه کم پشتی و ریزش آن ها زیبایی صورت را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

 

 

عوامل بسیاری در ریزش و کم پشتی ابروها نقش دارند که عبارتنداز:

  • اصلاح، برداشتن و نازک کردن بیش از اندازه ابروها
  • شکستگی ابرو در اثر سانحه
  • ابتلا به برخی بیماری های پوستی
  • ژنتیک و غیره.

امروزه با کاشت ابرو که روشی ایمن، موثر و کم تهاجم است می توان ابروها را پرپشت کرده، حالت آن ها را تغییر داد، نواقصشان را برطرف کرد و به این ترتیب زیبایی چهره را دو چندان نمود.

 

کاشت ابرو

 

مراحل کاشت ابرو

کاشت ابرو معمولاً در 3 مرحله ذیل انجام می شود:

طراحی ابرو

پرسنل متخصص مشغول به کار در کلینیک تخصصی پوست و مو سیما طب زاهدان در این مرحله به منظور آشنایی با سلیقه فرد متقاضی، از او درخواست می نمایند تا شکل ابروی دلخواه خود را ترسیم نماید. این پزشکان کاملاً بر اصول ریاضی و زیبایی شناسی آشنا بوده و به همین دلیل می دانند که کدام مدل از ابرو مناسب با چه چهره ای می باشد؛ آن ها با بکارگیری دانش خود طرح مورد علاقه فرد را زیباسازی نموده، بین ابروها تقارن ایجاد کرده و پس از جلب نظر بیمار و گرفتن تایید از او به سراغ انجام مراحل بعدی می روند.

استخراج گرافت ها

نواحی پشت سر، پایین گردن و پشت گوش متداول ترین قسمت هایی هستند که از آن ها به عنوان بانک مو استفاده می شود. موهایی که در نواحی پشت سر قرار دارند معمولاً چندتایی، بلند و ضخیم هستند در حالیکه موهای پایین گردن و پشت گوش کوتاه تر، ظریف تر بوده و دارای واحدهای فولیکولی تک تار مویی بیشتری هستند.

به همین دلیل برای آقایان که دارای ابروهای ضخیم تری هستند بیشتر از نواحی پشت گوش و سر و برای خانم ها که ابروهای ظریف تری دارند از موهای ناحیه پایین گردن و پشت گوش استفاده می شود.

 

کاشت ابرو

 

کاشت گرافت ها

کادر درمانی پس از استخراج گرافت ها آن ها در زیر میکروسکوپ آماده نموده و محصول را به جراح تحویل می دهند. جراح ابتدا محل مورد نظر را به وسیله پماد، کرم و سایر مواد مخصوص بی حس نموده و سپس شروع به کاشت ابروها می نماید.

بعد از اینکه پوست ناحیه مورد نظر بی حس شد، پزشک با بهره گیری از تیغ هایی که بسیار ریز و ظریف هستند در طرحی که از پیش برای کاشت ابرو تهیه شده بود سوراخ هایی ایجاد نموده و اقدام به قرار دادن گرافت ها درون این سوراخ های می نماید.

نکته ای که می بایست در این مرحله به آن توجه ویژه نمود جهت رشد موها و زاویه آن ها نسبت به پوست است. لذا در انتخاب کلینیک و پزشک خود بسیار دقت کنید زیرا در صورت انتخاب پزشکی که مهارت و تجربه کافی در زمینه انجام این روش ندارد نتیجه ای که از کاشت به می آید، نامطلوب و غیرطبیعی خواهد بود.​

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات