همزمان با بالا رفتن سن تغییرات زیادی در ظاهر افراد ایجاد می شود که ظهور چین و چروک در پوست یکی از واضح ترین آن ها می باشد که علت بروز این چین و چروک ها از بین رفتن خاصیت کشسانی پوست و چربی آن می باشد. خوشبختانه امروزه علم پزشکی پیشرفت فراوانی داشته از همین رو اثرات پیری و افزایش سن را به راحتی و تا حد بسیار زیادی می توان کاهش داد و باعث جوانسازی پوست شد، کلینیک سیماطب یکی از بهترین مراکز زیبایی در زاهدان می باشد.

 

جوانسازی پوست

 

چه عواملی در پیرپوستی تاثیرگذار هستند؟

بهترین روش درمانی جوانسازی پوست در صورتی قابل تجویز خواهد بود که پیش از هر چیز دیگر، مشکل مورد نظر و علت آن به طور دقیق شناخته شود. از جمله عوامل متعددی که منجر به ایجاد تسریع در روند پیری پوست صورت می شوند می توان به استعمال دخانیات، آفتاب و آلودگی های محیط اطراف اشاره نمود.

مهم ترین عوامل پیرپوستی عبارتنداز:

 • آب و هوای سرد و خشک
 • اشعه ماورای بنفش
 • مشکلات عصبی و استرس
 • استفاده از محصولات آرایشی نامناسب
 • بیماری های عفونی درونی
 • عدم رطوبت کافی در پوست صورت
 • استفاده از شوینده هایی که برای نوع پوست افراد نامناسب هستند.

از کجا تشخیص دهیم که به پیرپوستی دچار شده ایم؟

نشانه های افزایش سن و پیرپوستی از فردی به فرد دیگر متفاوت بوده و به اشکال مختلف و در سنین متفاوت بروز می نماید. به طور مثال با اینکه اولین نشانه های پیری در برخی افراد در 25 سالگی بروز می کند ولی این امکان وجود دارد که فردی تا 30 سالگی نیز با هیچ مشکل خاصی مواجه نشود. از همین رو بهتر است با علائم پیرپوستی آشنا باشید تا بدانید که دچار عوارض آن هستید یا خیر!  در صورتی که نشانه های زیر را در خود مشاهده کردید به این معنی است که نیاز به انجام یکی از روش های جوانسازی پوست دارید. اما این نکته را به یاد داشته باشید که برای انجام این کار باید به یک دکتر متخصص پوست خوب و مجرب در شهر محل زندگی خود مراجعه کنید. به عنوان مثال افرادی که در زاهدان زندگی می کنند می توانند برای دریافت بهترین خدمات به کلینیک سیماطب زاهدان مراجعه نمایند.

 • چین و چروک

چین و چروک در قسمت های مختلف صورت به خصوص پیشانی، لب و زیرچشم اولین نشانه ای است که معمولاً پس از 25 سالگی در افراد بروز می کند. این خطوط در صورت اخم کردن و بالا انداختن ابروها نمایان تر می شوند.

 • افتادگی پوست

چربی موجود در پوست صورت موجب شکل گیری هرچه بهتر فرم آن می شود. با افزایش سن از میزان این چربی کم شده و در نهایت منجر به افتادگی پوست صورت شده و نیاز به جوانسازی پوست پیدا می کند.

 • از بین رفتن حالت کشسانی پوست

هیالورونیک اسید و کلاژن دو ماده اصلی پوست صورت هستند که ترکیب آن ها در پوست صورت حالت کشسانی ایجاد می نماید. به مرور زمان از میزان تولید این دو ماده کم شده و در نهایت منجر به از دست رفتن حالت کشسانی پوست و به دنبال آن عمیق تر شدن چین و چروک های موجود در آن می شود.

 

جوانسازی پوست

 

روش های جوانسازی پوست صورت

از جمله روش های موثر در برطرف کردن نشانه های پیرپوستی که به طور تخصصی در کلینیک تخصصی پوست و مو سیماطب زاهدان انجام می شود می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 •  پلاسما جت

از جمله موثرترین روش های جوانسازی پوست است که موجب برطرف شدن علائم پیرپوستی به ویژه افتادگی پلک ها می شود. دستگاه پلاسما جت جوانسازی را با تحریک سلول ها انجام می دهد؛ این دستگاه موجب یونیزه شدن گاز موجود بین اپلیکاتور و پوست شده و بر روی غشای پوست بار الکترونی به وجود می آورد. دستگاه پلاسماجت به آرامی به پوست نزدیک شده، پرتوهای پلاسما با این کار به نواحی مقاوم پوست نفوذ نموده و موجب هدف قرار دادن قسمت های آسیب دیده می شود.

با پلاسماجت در سطحی ترین لایه پوست نقاط بسیار ریزی ایجاد شده و این نقاط در کنار هم سوزانده می شوند. نواحی عمیقی از پوست با این کار تبخیر و در نتیجه جمع تر می شوند. روزنه های موجود در پوست، پس از گذشت حدود 7 روز و زمانی که پوست کاملاً ترمیم شده است کوچک تر می شود. همچنین پوست ناحیه تحت درمان لیفت و عمق خطوط نیز کمتر می گردد. از این روش که بعد از آن هیچگونه اسکاری نیز بر روی پوست باقی نمی ماند برای درمان جای جوش، کمرنگ شدن خال های پوستی ، لیفت گردن، برطرف کردن چین و چروک ها، رفع غبغب و غیره استفاده می شود.

پلاسماجت بهترین روش جوانساختن پوست

 

 •  مزوتراپی

این روش نه تنها موجب رفع بسیاری از مشکلات پوستی می شود بلکه از ریزش مو نیز جلوگیری کرده و فولیکول ها را تقویت می نماید. دکتر موسی بیات ، متخصص پوست زاهدان برای انجام مزوتراپی ابتدا مشکل شما را به دقت مورد بررسی قرار داده، سپس با توجه به نیازتان ترکیبات کوکتل مختص به شما را برای جوانسازی پوست انتخاب می کند. به داروی ترکیبی که پزشک آن را با سوزن بسیار ظریف به درون پوست تزریق می کند، کوکتل یا کاکتیل گفته می شود. انواع ویتامین ها، داروهای اتساع دهنده عروق، داروهای هورمونی، مواد معدنی، کلسی تونین، داروهای مغذی، آمینواسیدها و داروهای بی حسی موضعی ازجمله مواد به کار رفته در ترکیبات کوکتل هستند. لازم به ذکر است که این روش هم به تنهایی مورد استفاده قرار گرفته و هم می تواند در کنار روش های دیگری همچون لایه بردارهای لیزری و شیمیایی، کرم های موضعی و تزریق بوتاکس و در واقع به عنوان روش مکمل مورد استفاده قرار بگیرد.

 • هایفوتراپی

از جمله تاثیرگذارترین روش های جوانسازی پوست ، می توان به هایفوتراپی اشاره کرد؛ برای انجام این روش که هدف از آن برطرف کردن مشکلات پوستی و سفت کردن پوست است از فرکانس ها و امواج بالا بهره گرفته می شود. این روش کاربردهای بسیار زیادی دارد که از این میان می توان به درمان پوست های نازک شده و افتادگی های زیر چانه اشاره کرد.

 • تزریق بوتاکس

چین و چروک و خط و خطوطی به دنبال فعالیت زیاد ماهیچه ها در پوست ایجاد می شوند که موجب تحت تاثیر قرار گرفتن جوانی و شادابی چهره می شوند. تزریق بوتاکس از طریق ضعیف نمودن تمامی ماهیچه های ارادی و غیرارادی این چین و چروک ها را برطرف کرده و زیبایی فرد را دو چندان می نماید. با وجود این روش جوانسازی پوست که ایمن بوده و بدون تهاجم است فرد از انجام روش های تهاجمی، همچون جراحی لیفت صورت که نیازمند بیهوشی نیز هست بی نیاز می گردد. روش تزریق بوتاکس همچنین از هزینه های بسیار کمتری نسبت به روش جراحی برخوردار است.

 

جوانسازی پوست

 

 •  تزریق چربی

اولین ناحیه ای که پس از کاهش وزن حجم خود را از دست داده، دچار شلی و افتادگی می شود پشت دست و صورت می باشد که جوانی و شادابی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد. با تزریق چربی می توان کاهش حجم در بسیاری از نواحی بدن را جبران نمود. این روش بسیار ایمن و مقرون به صرفه می باشد زیرا چربی مورد نیاز از بدن خود فرد گرفته می شود. لازم به ذکر است که بهترین روش برای حجیم کردن کل صورت، تزریق چربی است.

 • تزریق ژل

تزریق ژل که در میان عموم مردم از آن با نام پروتز یاد می شود ازجمله پرطرفدارترین روش های جوانسازی پوست است که محبوب ترین کاربرد آن حجیم کردن لب ها می باشد. ژل های تزریقی دارای خاصیت حجم دهندگی، پرکنندگی، جوانسازی و لطیف کردن پوست هستند.

فیلم جوانسازی پوست در زاهدان در کلینیک سیماطب

 

بهترین و موثر ترین تکنیک جوانسازی پوست کدام است؟

پروسه افزایش سن و پیر شدن در تمامی افراد یکسان نمی باشد. هر کدام از ما انسان ها با توجه به نوع پوستی که داریم و عوامل ژنتیکی ، سبک زندگی ، عوامل محیطی و غیره به نحوی پیر شدن پوست خود را و به وجود آمدن چین و چروک و خط اخم و لبخند را بر روی صورت خود در زمان های مختلفی تجربه می کنیم. برخی از افراد در سن 30 سالگی و برخی در سن 50 سالگی شاهد نشانه های پیری هستند. در نتیجه نمی توان گفت که بهترین و موثر ترین روش برای جوانساختن پوست کدام تکنیک می باشد. اما تحقیقات صورت گرفته حاکی بر آن هستند که پروسه میکرونیدلینگ ، تزریق بوتاکس ، ژل و چربی از جمله پرطرفدار ترین تکنیک های جوانسازی پوست می باشد که در 99 درصد مواقع می توانند نتایج خارق العاده و زیبایی را ارائه دهند.

اما به طور کلی می توان گفت که بهترین و موثر ترین روش برای جوانساختن پوست ، آن روشی است که با پوستتان ساز گار و بدون خطر می باشد. برای اینکه بهترین تکنیک جوانسازی را متناسب با نوع پوست خود انتخاب نمایید توصیه می شود از یک متخصص پوست و موی خوب و مجرب کمک بگیرید.

جدید ترین روش جوانسازی

در طور مقاله در رابطه با روش های مانند هایفوتراپی و کربوکسی تراپی توضیحاتی را بیان کردیم. این دو تکنیک گفته شده از نوین ترین روش های جوانسازی پوست می باشند که هر دو از سوی سازمان جهانی غذا و دارو آمریکا تاییدیه های لازم را دریافت نموده اند. پروسه جوانسازی هایفو از تکنولوژی مانند سونوگرافی استفاده می کند با این تفاوت که امواج برای تولید کلاژن در قسمت های مشخصی از پوست متمرکز می گردد. از همین رو نسبت به بقیه روش ها خطرات کمتری را برخوردار است.

ثبت نام
اطلاع از
guest
8 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
جوادی

مشکل من اینه تو صورتم جوش زیاد میزنه و لک های ککومک زیاد هست یک بار لیزر کردم یه مدتی خوب بود ولی دوباره الان تیره شده شما چه راهکاری رو پیشنهاد می دید

drbayat15

سلام وقت بخیر
بهتره معاینه انجام بشه از نزدیک
هر نوع جوشی درمان خاصی داره
برای کک و مک تنها لیزر کیوسویچ موثر هست که باید چندبار تکرار بشه

رادمهر

سلام وقت شما بخیر
آیا میشه جای بخیه ای که رو سر بر اثر شکستگی ایجاد شده مو کاشته بشه

drbayat15

سلام وقت بخیر
بله میشه انجام داد
بابد اول معاینه انجام بشه

زیبا

سلام آیا رد بخیه رو هم آقای دکتر لیزر میکنن

drbayat15

بله با لیزر فرکشنال میشه تا حدی زیادی باعث بهبودی رد بخیه شد

عبادی

سلام .صورتم خیلی نامنظم است لکه های زیادی دارد که ناراحتم کرده اند بخاطر مصرف هرجور کرم وپماد .میشه مرا به چیزی رهنمایی فرمایید که از دست این لکه ها برای همیشه راحت شم .ممنون میشم

drbayat15

ضدآفتاب باید هر دو ساعت مصرف کنید و یک روشن کننده خوب استفاده کنین
روشن کننده راسن خوبه