در نواحی مختلف بدن به خصوص پشت لب، ناحیه تناسلی، زیر بغل، دست ها و پاها موهایی به طور ناخواسته رشد می کنند که برای افراد ناراحت کننده بوده و انسان همواره به دنبال راهی برای خلاصی از دست آن ها بوده است. لیزر موهای زائد روشی نوین و موثر است که موجب تخریب فولیکول موها شده و آن ها را برای همیشه از بین می برد. عزیزانی که در شهر زیبای زاهدان زندگی می کنند و قصد دارند این تکنیک را برای از بین بردن مو های زائد بدنشان استفاده کنند می توانند به کلینیک تخصصی سیماطب زاهدان مراجعه نمایند و از بهترین خدمات این کلینیک بهره مند شوند.

 

لیزر موهای زائد در زاهدان

 

در گذشته و برای از بین بردن موهای اضافه ، افراد از روش های مختلفی همچون بهره گیری از پودرهای موبر، محلول های شیمیایی، بندانداختن، موچین و غیره استفاده می کردند که رضایت لازم را برای آن ها به دنبال نداشت زیرا:

 • موقتی بودند.
 • در افراد حساسیت ایجاد می کردند.
 • برخی از آن ها با درد زیادی همراه بودند.
 • عوارضی همچون تیره شدن و شل شدن پوست را به همراه داشتند.

نحوه عملکرد لیزر موهای زائد به چه صورت است؟

لیزر با گذاشتن کمترین اثر ممکن بر روی بافت های مجاور و با منطبق کردن طول موج مشخصی از نور و طول مدت پالس، به روی بافت هدف تاثیر بهینه ای می گذارد. نور لیزر هنگام مواجهه با هر چیزی که رنگ تیره ای داشته باشد به آن حرارت داده و آن را می سوزاند. به همین دلیل نور لیزر هنگام برخورد با موهای تیره رنگ به آن ها حرارت می دهد که این امر منجر به آسیب دیدن فولیکول مو و در نهایت از بین رفتن آن می گردد. نور لیزر توسط ملانین که ماده ای در ساقه و فولیکول مو است جذب شده و به انرژی گرمایی تبدیل می شود، با این کار دمای مو افزایش خواهد یافت و اگر میزان این افزایش زیاد باشد ریشه مو خواهد سوخت. لیزر موهای زائد در زاهدان پروسه ای ایمن و مطمئن می باشد.

عوامل تاثیرگذار در نتیجه آن

طبق گفته های بهترین متخصص پوست زاهدان ، 3 عاملی که در ذیل آورده ایم بیشترین تاثیر را در نتیجه از بین بردن موهای زائد با لیزر دارند:

 1. انتخاب صحیح دستگاه لیزر
 2. درمان مشکلات هورمونی در صورت ابتلای فرد به آن ها
 3. انتخاب صحیح درجه لیزر
 4. کامل کردن دوره لیزر در زمان تعیین شده

از جمله تاثیرگذارترین دستگاه های لیزر موجود برای  لیزر موهای زائد می توان به لیزر دایود GME linscan ساخت آلمان و همچنین دستگاه لیزر الکساندریت کندلا 2020 اشاره نمود. در گذشته انجام لیزر بر روی افرادی که پوست تیره رنگ داشتند با نتیجه رضایت بخشی همراه نبود ولی امروزه دستگاه الکساندرایت کندلا با تولید طول موج های 755 و همچنین 1064 نانومتری نتایج بسیار مطلوبی را برای همه افراد با هر رنگ پوستی رقم می زند.

لیزر دایود با طول موج ۸۰۸ نانومتر دارای عمق نفوذ بیشتری به پوست بوده و برای پوستهای تیره تر مناسب است. اگر چه لیزر الکساندریت با طول موج ۷۵۵ نانومتر برای پوست های روشن تر استفاده می شود ولی دستگاه لیزر الکساندریت کندلا واقعا یک استثنا بوده و برای تمام انواع پوست قابل تنظیم می باشد.

لیزر الکس کندلا ۲۰۲۰ ساخت آمریکا را به جرات می توان برترین و سریع ترین دستگاه لیزر موی زائد در جهان دانست. سیستم کولینگ منحصر به فرد و اختصاصی لیزر کندلا (dcd) نوید دهنده یک لیزر سریع و بدون درد می باشد. لازم به ذکر است که تنها تعداد محدودی از کلینیک های موجود در ایران از این دستگاه بهره مند هستند که کلینیک تخصصی پوست و مو سیما طب زاهدان یکی از این کلینیک هاست. این کلینیک زیبایی با بهره گیری از پیشرفته ترین دستگاه های روز دنیا، بهترین و معتبرترین برند مواد موجود و زبده ترین متخصصین به ارائه خدمات لیزر موهای زائد در زاهدان و سایر روش های جوانسازی پوست در این شهر می پردازد.​

 

 

چه کسانی کاندید مناسب لیزر موهای زائد هستند؟

عوامل مختلفی در تعیین مناسب بودن کاندید برای انجام لیزر کردن  مو های زائد وجود دارد. لیزر نوعی نور ضربان دار بسیار شدید است. این نور ملانین یا رنگدانه مو را هدف قرار می دهد. ملانین فولیکول انتهای موهای زیر جلدی پوست را بدون آسیب رساندن به پوست می شکند.

با توجه به این نکته، نوع پوست و موی شما در تأثیر لیزر موهای زائد تفاوت ایجاد می کند. موی تیره و درشت در لیزر درمانی ایده ال است. بهترین کاندیدها کسانی هستند که پوست کمرنگ و موهای تیره دارند. تضاد بین پوست روشن و موهای تیره باعث می شود ملانین به راحتی هدف قرارگیرد.

چه کسی کاندید مناسب لیزر موهای زائد نیست؟

 • لیزر درمانی در رفع موهای نازک و ریز به خوبی پاسخ نمی دهد.
 • زنان باردار یا شیرده نباید از لیزر کردن مو های زائد استفاده کنند.
 • نوع لیزر براساس مشخصات خاص شما – رنگ پوست و موها – خواهد بود. است. این ویژگی ها برای انتخاب لیزر با بیشترین تأثیر در رفع موهای زائد مهم هستند.

آماده شدن برای درمان با لیزر

هرچند که لازم نیست پیش از لیزر اقدامات خاصی انجام داده و شرایط ویژه ای را ایجاد کنید. با این حال ما در ذیل نکاتی را آورده ایم که رعایت آن ها موجب می شود تا بهترین نتایج از حذف موهای زائد با لیزر برای شما حاصل شود. بنابراین به آن ها توجه نموده و رعایت شان کنید:

 • حمام کنید. پوست باید کاملاً تمیز، فاقد لوسیون، روغن، کرم یا عطر و ادوکلن باشد.
 •  ناحیه درمان را 24 ساعت قبل از لیزر موهای زائد در زاهدان کاملاً بتراشید. اصلاح زودتر از این زمان موجب تحریک پوست می شود. از وکس، موچین ، اپیلاسیون یا مواد شیمیایی موبر استفاده نکنید.
 • در معرض تماس مستقیم نور خورشید قرارنگیرید. دو هفته قبل از لیزر، برنزه شدن و اشعه ماوراء بنفش خودداری کنید.
 • تزریق بوتاکس، مواد پرکننده پوست، لایه برداری شیمیایی یا میکرودرم ابریژن در ناحیه 14 روز قبل از جراحی انجام ندهید

 

لیزر موهای زائد در زاهدان - کلینیک سیما طب

 

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

احتمال ایجاد عوارض پس از انجام رفع مو های اضافی با لیزر برای هر فرد بستگی به گستردگی درمان و نوع پوست و مو متفاوت می باشد. امکان دارد بعد از لیزر مقداری تورم، التهاب و قرمزی در اطراف فولیکول های مو ظاهر شود که کاملاً طبیعی بوده و نشان دهنده واکنش فولیکول ها نسبت به درمان می باشد. همچنین ممکن است بعد از درمان یا در حین آن بوی خفیف سوختگی احساس کنید که این نیز طبیعی بوده و جای نگرانی نیست.

 • استفاده از یخ بر روی ناحیه درمان

استفاده از کیسه یخ یا کمپرس سرد روش بسیار مناسبی برای تسکین درد ناشی از لیزر موهای زائد می باشد. البته باید به این نکته اشاره کنیم که همه افراد دچار درد نمی شوند و این عارضه فقط در برخی از اشخاص بروز می کند. در صورت انتخاب یک کلینیک خوب و حساس نبودن پوست، فرد فقط در حین درمان مقدار کمی درد حس خواهد نمود. کلینیک تخصصی پوست سیماطب زاهدان با استفاده از جدیدترین مدل دستگاه لیزر الکس کندلا ساخت آمریکا و همچنین لیزر دایود GME ساخت آلمان نوید دهنده یک لیزر تقریبا بدون درد برای شماست.

 • استفاده از ژل آلوئه ورا

پوست برخی از بیماران بلافاصله بعد از لیزر موهای زائد دچار تورم و قرمزی شده و شبیه به آفتاب سوختگی می شود. حتی در برخی موارد امکان ایجاد پوسته و تاول بر روی پوست نیز وجود دارد که تمامی این نشانه ها بعد از چند ساعت برطرف خواهد شد. استفاده از مرطوب کننده هایی همچون ژل آلوئه ورا موجب تسکین هرچه بیشتر پوست خواهند شد.

 

لیزر موهای زائد - کلینیک سیما طب

 

 • استفاده از کرم ضد آفتاب

بعد از درمان با لیزر ، پوست در مقابل اشعه ماورا بنفش آسیب پذیر شده و مستعد تیره شدن می شود که این امر پوست را به بستر مناسبی برای آسیب های پوستی تبدیل کرده و می تواند موجب غیریکنواخت شدن رنگ پوست شود از همین رو توصیه دکتر موسی بیات ، متخصص پوست زاهدان به افراد این است که پس از لیزر موهای زائد نواحی غیرپوشیده همچون دست ها و صورت را با لایه مناسبی از کرم ضدآفتاب با حداقل SPF30 بپوشانند.

 • پرهیز از حرارت

لازم است تا افراد طی 48 ساعت ابتدایی بعد از درمان از قرارگیری در معرض نور مستقیم خورشید و همچنین حرارت خودداری کنند. از همین رو در این مدت زمان از رفتن به اتاق بخار، سونا و استفاده از دوش آب داغ بپرهیزید.

 • عدم استفاده از لوازم آرایشی بعد از لیزر مو های زائد 

چنانچه درمان بر روی صورت انجام شده باشد عدم استفاده از مواد آرایشی به مدت 48 ساعت ضرورت دارد زیرا ممکن است موجب انسداد منافذ و در نتیجه تحریک پوست شود. همچنین در صورتی که از داروهای ضدآکنه یا پمادهای موضعی استفاده می نمایید لازم است تا مصرف آن ها را برای 48 ساعت کنار بگذارید.

دکتر موسی بیات و کادر درمان مجرب کلینیک تخصصی پوست و مو سیماطب زاهدان تمامی مراقبت هایی که افراد باید بعد از لیزر موهای زائد رعایت کنند را به طور کامل برای آن ها شرح خواهند داد.

 

لیزر موهای زائد در زاهدان

 

  آیا لیزر کردن مو های اضافی بر روی باروری و غدد لنفاوی تاثیر می گذارد؟

یکی از متداول ترین سوالاتی که در زمینه لیزر موهای زائد بدن مطرح می شود این است که آیا اشعه های ساطع شده از لیزر بر روی باروری یا غدد لنفاوی تاثیر می گذارد یا خیر؟ این سوال برای خانم های که قصد دارند لیزر بیکینی انجام دهند بسیار مهم و حیاتی است به گونه ای که پاسخ آن می تواند آن ها را امیدوارم به انجام این فرایند سازد یا به طور کل از انجام آن انصراف سازد. در پاسخ به این سوال باید بگویم که لیزر مو های زائد هیچ اثری بر روی این غدد و همچنین باروری زنان نخواهد داشت.

چرا که نور لیزری که به روی ناحیه بیکینی تابش می کند ، به قدر قوی نیست از استخوان لگن یا ماهیچه های اطراف رحم و شکم بگذرد. این مورد اثبات شدهاست که لیزر در پوست به مقدار بسیار کمی نفوذ می کند و تنها قادر است فولیکول های نازک و تیره رنگ موجود بر روی پوست را از بین ببرد. انرژی آزاد شده توسط لیزر از راه گرما ازاد می شود و گرما نیز آن قدر ، پر قدرت نمی باشد که از چندین لایه پوست بگذرد و بر روی غدد لنفاوی وهمچنین باروری تاثیر بگذارد. ولیکن در زمان بارداری بهتر است از این پروسه استفاده نشود. البته لازم به ذکر است که زنان شیرده می توانند از لیزر موهای زائد استفاده کنند.

تاثیر لیزر بر روی کدام نواحی بیشتر است؟

در پاسخ به این سوال باید بگویم که اشعه لیزر را می توان بر روی تمامی قسمت های بدن استفاده نمود اما بر روی نواحی مانند زیر بغل ، بیکینی ، چانه و بالای لب که دارای مو های ضخیم تر و تیره رنگ هستند بسیار موثر تر می باشد.

تعداد جلسات لیزر موهای زائد

به طور کلی تعداد جلسات لیزر برای حذف موهای زائد از 6 تا 8 جلسه متغیر می باشد و به عوامل مختلفی بستگی دارد. انجام جلسات لیزر کردن مو های اضافه به طور سالانه در جهت حفظ اثر درمان لیزر محاسبه می شود. این جلسات طبق تعریف سازمان غذا و داروی آمریکا اغلب به شکل سالانه و یا دو بار در سال تعیین می شود. این کار موجب می شود تا تراکم موهای زائد به طور دائم تا 80 درصد کاهش یابد.

چگونه بهترین دستگاه لیزر موهای زائد را انتخاب کنیم؟

در صورتی که در حال بررسی تکنیک های رفع موهای زائد هستید همه گزینه ها را در نظر بگیرید. تحقیقات لازم در انتخاب بهترین لیزر نشان دهنده آن است که چه تفاوت هایی بین لیزرهایی که موجود در بازار است وجود دارد؟ برای انتخاب یک دستگاه لیزر مناسب می بایست به رنگ پوست خود دقت کنید. هر دستگاه لیزر مناسب رنگ های مختلف پوست می باشد. به این صورت که با توجه به رنگ های متفاوت پوست و موی هر فرد ، دستگاه لیزر مناسب برای آن فرد استفاده می شود. به عنوان مثال می توان گفت شخصی که رنگ پوست گندمی دارد دستگاه مناسب برای لیزر موهای زائد این فرد الکساندرایت و دایود می باشد.

هزینه لیزر موهای زائد در زاهدان

هزینه لیزر با توجه به نوع دستگاه ، مکان جغرافیایی مطب ، دستمزد اپراتور و خدماتی که ارائه داده می شود متغیر می باشد. هزینه لیزر موهای زائد در زاهدان در خانم ها و آقایان متفاوت بوده که البته مردان نسبت به بانوان هزینه بیشتری پرداخت می کنند. قیمت هر قسمت از بدن در هر مکانی متفاوت می باشد که این نواحی عبارتند از پاها ، دست ها ، زیر بغل ، بیکینی و لاین ، صورت ، گردن و تنه.

آیا لیزر مو های زائد باعث ایجاد حساسیت می شوند ؟

در برخی موارد ، لیزر موهای زائد ممکن است باعث ایجاد حساسیت و التهاب پوست شود. به طور عمومی ، درمان با لیزر برای برخی افراد موثر است و به زودی پس از جلسات اولیه بهبود قابل توجهی نشان می ‌دهد. اما در موارد نادر ، ممکن است واکنش ‌های پوستی در پاسخ به لیزر رخ دهد که حساسیت و به طور کلی تحریک پوست را افزایش می‌ دهد. برای مطمئن شدن از عوارض و واکنش ‌های ناخواسته ، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

مزایای لیزر مو های زائد

مزایای لیزر برای موهای زائد عبارتند از:

 • ماندگاری طولانی : لیزر موهای زائد را با استفاده از انرژی نور حذف می ‌کند و به طور معمول باعث کاهش نمو مجدد موها می ‌شود. نتیجه آن برخلاف روش‌ های دیگر ، به‌ طور مداوم و دائمی است.
 • سرعت : لیزر برای پوشش حدود تعداد بیشتری از موها در یک زمان کمتر نسبت به روش‌های دیگر ، می ‌تواند به کار گرفته شود. این به این معنی است که لیزر بر روی مناطق بزرگ بدن مانند پاها بسیار سریعتر از متداول ترین روش ها مانند اپیلاسیون و موم عمل ‌کند.
 • دقت : لیزر می ‌تواند موها را بدون تماس مستقیم با پوست حذف کند ، این به معنی کاهش خطر تحریک پوست پس از انجام جلسات لیزر و احتمال ایجاد لکه‌ های تیره رنگ بر روی پوست است.
 • راحتی : بالای اکثر مراکز لیزر و آسیب پذیری کمتر نسبت به روش‌ های دیگر ، لیزر به ‌طور عمده غیر دردناک است. علاوه بر این ، نیاز به صرفه‌ جویی با زمان پس از درمان نیز ندارد ؛ معمولا می ‌توان به طور مستقیم به زندگی روزمره باز گشت.

میزان تاثیر پذیری برای هر فرد ممکن است متفاوت باشد ، بنابراین مشاوره با یک تخصص پوست و متخصص لیزر پزشکی ، قبل از شروع درمان پیشنهاد می ‌شود.

ثبت نام
اطلاع از
guest
7 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
زیبا محمدی

من بعد از 3 جلسه لیزر در ساق دست ها و زیر بغل و صورت ، دیگه رویش مو ندارم . لازم هست که جلسات رو ادامه بدم ؟

drbayat15

سلام بله تا شش جلسه ادامه بدین

سمانه عبدالهی

سلام میخواستم بدونم برای از بین بردن موهای زائد به غیر از لیزر میشه کار دیگه مثلاً دارویی چیزی استفاده کرد

drbayat15

سلام وقت بخیر
خیر مصرف دارو به تنهایی کافی نیست و چنانچه موی زائد ضخیم دارین بهتره لیزر انجام بدین

سمیراپیری

سلام بنده چند مرحله لیزریادستگاه دایودانجام دادولی کامل انجام نشد،الان دستهاوپاهام خوب شده ولی زیربغل وصورتم موی جدیددرآمده بایدچکارکنم،البته یکمرحله دراین فاصله به مرکزی که دستگاه الکس داشت رفتم وصورتم رالیزرکردم که نتیجه معکوس داده وصورتم پرازموشده,باتشکرازراهنماییتون

drbayat15

سلام وقت بخیر
حتما باید یک سری آزمایش کامل هورمونی انجام بدین.
اگه توی مرکز ما لیزر انجام دادین تشریف بیارین تا ویزیت بشین.

سارا

سلام کسی که موهای هورمونی داره میتونه لیزر کنه؟