تزریق فیلر یکی از روش های جوانسازی پوست است که به دلیل آسان بودن و سرپایی انجام شدن مورد استقبال بسیاری از افراد در سراسر جهان قرار گرفته است. البته باید بگوییم ساده بودن نحوه انجام این روش جوانسازی بدین معنی نیست که هر فرد و پزشکی قادر به انجام آن است. برای اینکه بهترین نتایج ممکن از تزریق حاصل شود لازم است تا فرد یکسری نکات و دستورالعمل ها که در اصطلاح به آن ها مراقبت های بعد از تزریق فیلر گفته می شود را رعایت نموده و انجام دهند. در ذیل به تعدادی از مهم ترین این دستورالعمل ها اشاره کرده ایم.

مراقبت های بعد از تزریق فیلر

انجام این پروسه در عین ساده بودن نیازمند یکسری تکنیک های مخصوص و رعایت نکات مراقبت های بعد از تزریق فیلر است که اگر پزشک در آن ها مهارت نداشته باشد نه تنها قادر به رقم زدن نتیجه مطلوب نخواهد بود بلکه ممکن است منجر به بروز عوارض جبران ناپذیری نیز در فرد شود. از همین رو باید در انتخاب کلینیک زیبایی و پزشک متخصص خود دقت بسیار زیادی را صرف کنید.

مراقبت های بعد از تزریـق فیلر چیست؟

  • بعد از تزریق در نواحی تحت تزریق و نواحی اطراف آن ممکن است کمی درد، التهاب، قرمزی، کبودی و تورم بروز کند که کاملاً طبیعی و موقتی بوده و جای هیچگونه نگرانی نیست.
  • به منظور جلوگیری از تشدید تورم و کبودی، بلافاصله بعد از تزریق و به مدت 48 تا 72 ساعت بر روی نواحی دارای این عوارض کمپرس سرد قرار دهید.
  • بهتر است کمپرس سرد را به طور مستقیم بر روی پوست قرار نداده، بین کمپرس و پوست حوله یا دستمال تمیزی قرار داد.
  • تحت هیچ شرایطی نواحی تحت تزریق را ماساژ نداده و بر روی آن کمپرس گرم قرار ندهید. زیرا این کار ممکن است موجب جابجایی فیلر تزریق شده گردد.
  • تا 24 ساعت نواحی تحت تزریق را آرایش نکنید زیرا امکان آلوده شدن محل وارد شدن سوزن ها با مواد آرایشی وجود داشته و این کار احتمال بروز عفونت در این نواحی را افزایش می دهد.
  • به مدت 24 ساعت از شستشوی نواحی تزریق شده خودداری نمایید. در غیر اینصورت ممکن است نواحی مورد نظر تحت فشار قرار گرفته و نتیجه تزریق تحت تاثیر قرار بگیرد.
  • طی روزهای ابتدایی اقدام به مصرف دخانیات نکنید.
  • در موقعیتی دراز کشیده و بخوابید که موضع تزریق شده تحت فشار قرار نگیرد. همچنین در صورتی که تزریق به صورت انجام شده باشد بهتر است به منظور جلوگیری از تشدید تورم زیر سرتان دو بالشت بگذارید و غیره.
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات