با اینکه زدن تتو بر روی پوست امروزه رواج بسیار زیادی پیدا کرده است اما انجام این کار یا همان خالکوبی کردن مربوط به امروز و سال های اخیر نمی شود و قدمت طولانی دارد. در برخی موارد ممکن است افراد از مدل تتوی خود رضایت نداشته یا بعد از مدتی از مدل و طرح آن خسته شده و تصمیم به پاک کردن تتو بگیرند. کلینیک تخصصی پوست و مو سیماطب می تواند این اطمینان را به شما دهد که تمامی محصولات استفاده شده در این کلینیک از استاندارد کامل برخوردار است. دکتر موسی بیات با تکیه بر دانش و تجربه خود می تواند به شما در این امر کمک برساند و در کاهش عوارض جانبی آن موثر باشند.

 

پاک کردن تتو

 

در گذشته افراد بیشتر به منظور اثبات قدرت و پهلوانی اقدام به زدن طرح هایی همچون طرح شیر بر روی بدن خود می کردند اما امروزه هدف از انجام این عمل بیشتر رفع عیوب پوستی و زیبایی می باشد. تغییر حالت ابروها، رنگ دادن به لب ها، داشتن خط چشم دائم از جمله اهداف رایج خانم ها برای زدن تتو می باشد. برخلاف باور بسیاری از افراد که پاک کردن تتو را نشدنی می دانند باید بگوییم که دستگاهی به نام لیزر کیوسوئیچ وجود دارد که انقلاب عظیمی در حذف تتوها و حتی تتو های رنگی ایجاد نموده است؛ اولین دستگاه به کار گرفته شده در زمینه پـاک کردن تاتوها، دستگاه یاقوت بود که فقط تتوهای مشکی و خاکستری را به طور کامل یا نسبی پاک می کرد و تاثیری در پاک کردن تاتوهای رنگی نداشت.

دلایل پاک کردن تتو

بیشتر افراد به دلایل مختلف اقدام به انجام خالکوبی یا همان تاتو می کنند به همین علت ممکن است در کوتاه ترین زمان یا حتی در همان روز از انجام این کار منصرف شوند و در صدد پاک کردن آن بر آیند. حتی ممکن است این مسئله موجب بهم ریختن روح و روان اشخاص شود. در حال حاضر دلایلی که برای پاک کردن آن وجود دارد عبارت اند از:

 • پشمان شدن از رنگ، طرح و شکل
 • تغییر تفکر فرد
 • به دلیل استخدام در ادرات و ارگان های دولتی
 • ورود به نیروی های مسلح و سپاه
 • و غیره

 

پاک کردن تتو

 

روش های حذف تتو از روی پوست

این که چه روشی برای برطرف کردن تاتو استفاده شود توسط پزشک تشخیص داده می شود. این امر به عمق نفوذ جوهر، وضعیت سلامتی فرد و محل تاتو بستگی دارد. از جمله روش های متعددی که برای پاک کردن تتوها به کار گرفته می شود عبارتنداز:

 • بریدن و جراحی نواحی حاوی تتو و دوختن این نواحی
 • درم آبریژن مکانیکی و سایش پوست
 • سل ابریژن و تراشیدن پوست با نمک
 • استفاده از خمیری خاص برای خارج نمودن شیمیایی رنگ
 • کرایوتراپی یا همان سرما درمانی
 • بهره گیری از اسیدهای شیمیایی
 • لیزر کیوسوئیچ که همانطور که گفتیم بهترین روش برای پاک کردن تتوها می باشد.

برای آشنایی با هر کدام از آن ها یا یادگیری روش استفاده آن ها توصیه می کنیم ادامه این مقاله از سایت کلینیک تخصصی سیماطب زاهدان را مطالعه بفرمایید.

 • پاک کردن تاتو با لیدوکائین

یکی از معروف ترین روش های پاک کردن می باشد که تنها در زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که خالکوبی تازه باشد و بیشتر از 24 ساعت از آن نگذشته باشد. این روش هیچ تضمین صد در صدی ندارد و ممکن است آثار خالکوبی بر روی پوست باقی بماند.

 • لیزر کیوسوئیچ

استفاده از روش هایی همچون کرایوتراپی که در فوق به آن ها اشاره کردیم بعد از اتمام کار با نمای بسیار ناپسندی برای فرد همراه خواهد بود. بعضاً با مراکز و کلینیک های زیبایی مواجه می شویم که به دلیل عدم تجهیز به دستگاه لیزر کیوسوئیچ ، از دستگاه های دیگری همچون RF یا CO2 برای حذف تتو استفاده می کنند که نه تنها احتمال تخریب پوست با انجام آن ها وجود دارد بلکه ممکن است منجر به ایجاد ضایعه هایی بر روی پوست نیز شود. در این صورت فرد نیازمند مراجعه مجدد به کلینیک زیبایی برای ترمیم پوست خود خواهد بود.

 • پاک کردن تتو ابرو با سرکه

یکی از روش های طب سنتی می باشد. سرکه به دلیل داشتن خاصیت اسیدی برای پاک کردن حدودی تاتو خوب می باشد اما همانند روش قبلی دارای تضمین صد در صدی نمی باشد. توصیه می شود در صورتی که مجبور به حذف تاتو یا خالکوبی هستید حتما به یک کلینیک زیبایی مراجعه کنید و با یک پزشک حاذق مشورت نمایید.

 

پاک کردن تتو

 

کاربردهای لیزر کیوسوئیچ چیست؟

باید بگوییم که کاربردهای این دستگاه محدود به پاک کردن تاتو نشده و با آن می توان اقدامات دیگری که در ذیل به تعدادی از آن ها اشاره کرده ایم را انجام داد:

 • حذف کبودی و لکه های پوستی همچون لکه های قهوه ای
 • حذف خال های مادرزادی بدن و صورت
 • حذف کک و مک های ایجاد شده بر روی پوست صورت و بدن

تعداد جلسات مورد نیاز برای پاک کردن تتو به وسیله لیزر کیوسوئیچ

پاک کردن خالکوبی با توجه به میزان رنگ، تنوع رنگ، اندازه و محل طرح، زمان انجام تاتو و عوامل دیگر می تواند بین 2 الی 11 جلسه زمان ببرد. در بین تمامی این جلسه ها یک فاصله زمانی منظم وجود دارد که در این فاصله پوست می تواند خود را التیام و ترمیم کنند. معمولا در بین هر جلسه درمانی 40 الی 45 روز فاصله وجود دارد. در جلسه اول ممکن است شاهد هیچ تغییری نباشید اما به یاد داشته باشید که با گذشت چندین جلسه کم کم شاهد حذف تاتو خواهید بود.

 

پاک کردن تتو

 

عوارض استفاده از لیزر کیوسوئیچ برای حذف تتو

تمامی روش های درمانی ممکن است به همراه خود عوارضی را برای بدن به وجود می آورند. این عوارض بستگی به موارد زیر دارد:

 • میزان مقاومت بدن
 • نوع فناوری استفاده شده
 • میزان تجربه و تبحر پزشک

پاک کردن تتو با استفاده از لیزر کیوسوئیچ بسیار کم عارضه و ایمن می باشد. از جمله عوارض جانبی کوتاه مدت آن می توان به ایجاد لکه های روشن یا تیره بر روی پوست اشاره نمود که این لکه ها بین 6 تا 12 ماه طول می کشد تا از بین بروند. در صورتی که این عمل توسط یک شخص بی تجربه انجام گیرد ممکن است بر روی پوست سوختگی و زخم های عمیق یا سطحی به وجود بیاید. همچنین موجب تغییر بافت پوست شود.

هزینه پاک کردن تاتو

همانطور که در طول مطلب فوق اشاره شد برای اشخاص بسیار زیادی اتفاق افتاده است که بعد از انجام تتو از نتایج حاصله بنا بر دلایل مختلفی ناراضی و پشیمان هستند و از همین رو به دنبال روشی برای پاک کردن آن می باشند. در گذشته تمامی افراد بر این باور بودند که تاتو به صورت دائمی بوده و فردی که این فرایند را انجام داده است هیچ گاه قادر نیست تا آن را پاک کند. از این رو کسانی که اقدام به انجام تتو می کردند بعد از پشیمانی چاره ای جز این نداشتند که با تاتو کنار آیند. البته برخی از افراد نیز در این میان هستند که برای پاک کردن آثار دست به انجام کار های نادرستی می زنند.

این درحالی است که امروزه به لطف پیشرفت علم و فناوری روش هایی برای پاک کردن تاتو ابداع شده است که شما عزیزان می توانید طرحی که بر روی پوست خود ثبت کرده اید را با انجام آن به طور کامل پاک کنید. اما تنها دغدغه ای که در این میان به وجود می آید هزینه پاک کردن تتو می باشد که در این خصوص باید بگویم هزینه پروسه پاکسازی تتو از روی پوست به عوامل متعددی بستگی دارد. یکی از مهم ترین آن ها روش انتخابی شما می باشد. همانطور که می دانید و اشاره نیز شد این پروسه از طریق راه های متفاوتی مانند لیزر و لایه برداری انجام می پذیرد که بنا بر روش انتخابی شما ، تعداد جلساتی که نیاز به مراجعه برای رفع آثار و نتایج تتو دارید و غیره تعیین می گردد. همچنین هزینه کلینیک درمانی ، بیهوشی ، انجام آزمایشات پزشکی ، دارو های تجویز شده و غیره نیز در هزینه نهایی دخیل است.

 

فیلم پاک کردن تتو با لیزر کیوسوئیچ در زاهدان

 

سوالات متداول حذف تتو از دکتر بیات و پاسخ آن ها 

چه کسانی می توانند با استفاده از لیزر اقدام به پاک کردن تتو کنند؟”

از آنجایی که انجام تاتو برای افراد بالای 18 سال امکان پذیر است، تمامی افرادی که از انجام تاتو ناراضی هستند می توانند از این تکنیک برای حذف تاتو استفاده کنند. البته لازم به ذکر است که این عمل برای کسانی که از شرایط سلامت کلی برخوردار نمی باشند، از مشکلاتی همچون ضعف سیستم ایمنی بدن رنج می برند مناسب نمی باشد. همچنین این تکنیک بر روی خانم های باردار و شیرده انجام داده نمی شود. زیرا ممکن است اثرات منفی بر روی جنین بگذارد.

آیا پاک کردن تتو با استفاده از لیزر دردناک می باشد؟

با توجه به سایر روش های پاکسازی تاتو، می توان گفت این روش هم بدون خطر است و هم کمترین درد را دارد. قابل بیان است که برای جلوگیری از به وجود آمدن درد زیاد در زمان انجام پروسه، از بی حسی های موضعی که هم به صورت کرم و هم به صورت تزریقی می باشد استفاده نمود.

پاک کردن تاتو سیاه با لیزر چند جلسه طول می کشد؟

اگه چه که نمی توان تعداد جلسات معینی را برای به دست آوردن نتایج مطلوب و ایده آل مطرح کرد. اما اکثر بیماران معمولا به 6 الی 8 جلسه نیاز دارند تا به خوبی آثار تتو را از بین ببرند و نتایج مطلوب خود را به دست اورند. تاتو های که عمیق تر هستند تا وسعت آن ها بسیار زیاد است ممکن است به 10 جلسه درمانی یا حتی بیشتر از آن نیاز پیدا کند. از همین رو بهتر است برای اطلاع یافتن از تعداد جلسات مورد نیاز با بهترین دکتر پاک کردن تتو صحبت کنید و از او مشاوره دریافت نمایید.

سخت ترین رنگ خالکوبی برای پاک کردن چیست؟

رنگ های مختلف به طول موج لیزر کیوسوئیچ پاسخ های متفاوت می دهند. سیاه ، ابی و سبز تیره ساده ترین رنگ ها برای حذف و پاک کردن هستند. رنگ های زرد ، بنفش ، فیروزه ای و فلوئورسنت به سختی پاک می شوند. در موارد بسیار زیادی ممکن است برخی از رنگ ها به طور موثر تر و تاثیر گذار تری نسبت به سایر رنگ ها حذف شود. به عنوان مثال تاتو های آبی و سیاه به پروسه حذف و پاک کردن تتو پاسخ مثبت و قابل توجهی ارائه می دهند.

ثبت نام
اطلاع از
guest
6 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
سمانه

ببخشید واقعا میشه تاتو رو پاک کرد جاش نمی مونه ؟

drbayat15

بله در بسیاری موارد میشه تاتو رو به صورت کامل پاک کرد ولی نتیجه نهایی بستگی به نوع و کیفیت رنگ مصرفی برای تاتو داره
هرچه رنگ تیره تر باشه زودتر پاک میشه

فاطمه

سلام پاک کردن تتو ابرو چند جلسه است و هزینه هر جلسه چنده ؟

اعظم توتونی

تتوی خط چشم با دستگاه کیوسویبچ برای چشم مشکلی ایجاد نمیکنه؟

محبوبه مسعودی پور

آیا میکروپیگمنتیشن برای لکه های پیسی هم انجام میدین؟؟