پلاسما تراپی ، پدیده ای نوظهور در صنعت زیبایی به شمار می رود و در واقع نوعی متد غیر تهاجمی است که از آن تحت عناوین پلکسر یا پلاسما جت نیز یاد می شود. این روش، به منظور زیباسازی و جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد و از آن می توان در راستای رفع افتادگی پلک، از بین بردن چین و چروک های پوست صورت، درمان جوش و اسکار آکنه وکاهش لکه های پوستی بهره برد. اگر تمایل دارید با انجام این تکنیک به نتیجه ای ایده آل و زیبا برسید و بعد از انجام آن با مشکل جدی رو به رو نشوید ما به شما توصیه می کنیم به کلینیک سیماطب زاهدان یکی از بهترین مراکز پوست و مو زاهدان مراجعه کنید.

 

پلاسما تراپی

 

دقت کنید قبل از انجام پلاسماجت حتما باید پوست شما توسط پزشک متخصص پوست و مو معاینه شود چرا که پلاسماجت در برخی افراد ممنوع است و ممکن است عوارض جانبی شدیدی ایجاد کند. در روش پلاسما تراپی یا پلاسما جت ، به منظور نیل به هر یک از مقاصد فوق الذکر؛ پزشک با استفاده از دستگاه پلاسماجت اقدام به سوزاندن نقاط ریزی با فواصل بسیار کم از سطح پوست می نماید و بدین ترتیب با تبخیر لایه های زیرین پوست و تحریک سلول ها؛ سبب بازسازی، ترمیم و جوانسازی نسوج موضع مورد نظر شده و همچنین به بهبود قوام پوست، رفع خطوط ریز و چین و چروک ها و لیفت نواحی مورد نظر نیز کمک می کند. نگران نقاطی که سوزانده می شوند نباشید، چرا که اگر پوست شما برای این کار مناسب باشد،هیچ اثری از اسکار آن بر جای نخواهد ماند.

نحوه انجام پلاسـما تراپی چگونه است؟

برای انجام این روش، نیازی به بیهوش شدن فرد نبوده و با بی حسی موضعی قابل انجام است. مدت زمان لازم برای انجام پلاسماتراپی معمولا بین 10 دقیقه تا یکساعت می باشد؛ البته لازم به ذکر است که این مدت زمان، بسته به وسعت ناحیه تحت درمان متغیر است. با شروع فرآیند پلاسما تراپی در زاهدان ، فرد در سطح پوست خود بویژه در نواحی ای که پوست نازک تر است؛ نظیر نواحی اطراف پلک ها، احساس گرما و حرارت خواهد داشت. پزشک در این روش جوانسازی ، نوک دستگاه را در فاصله 2 – 1 میلیمتری از سطح پوست نگاه می دارد تا ذرات پلاسما از این فاصله به موضع درمان برخورد کرده و تغییرات مورد نظر را در آن نقطه اعمال نمایند. توجه داشته باشید در صورتی که نوک دستگاه با پوست برخورد کند، می تواند منجر به بروز آسیب گردد. برای حاصل شدن بهترین نتایج و درمان قطعی مشکل، به طور معمول به چند جلسه درمانی با این روش نیاز می باشد و قبل از معاینه بیمار نمی توان تعداد جلسات دقیق را برای او مشخص کرد؛ در صورتی که میزان چین و چروک های اطراف چشم کم و ظریف بوده و عمق آن ها زیاد نباشد می توان با 1 یا 2 جلسه درمانی به نتایجی رضایت بخش از این روش جوانسازی پوست دست یافت.

فیلم پلاسماتراپی در زاهدان توسط دکتر موسی بیات

 

کاربردهای پلاسما تراپی :

 • رفع افتادگی پلک ها
 • جوانسازی دست
 • رفع خطوط و چین و چروک های صورت
 • کاهش خطوط اطراف دهان
 • درمان خال، لک، زگیل، گوشت اضافه
 • رفع ترک های پوستی ( خطوط استریا )

 

پلاسما تراپی

 

چه کسانی نمی توانند از پلاسما تراپی استفاده کنند؟

اولین و مهم ترین نکته برای اقدام به پلاسماتراپی بعنوان روشی جوانساز ، برخورداری از سلامتی عمومی و فیزیکی است. پزشک شما باید با توصیه به انجام آزمایش و بررسی سوابق پزشکی تان ، از سلامت شما مطمئن شود ؛ چون مبتلایان به برخی بیماری ها از جمله دیابت ، مشکلات غدد ، سرطان ، صرع و غیره شرایط خاص و پیچیده ای دارند که روند بهبودی را با مشکل روبرو می کنند. علاوه بر این ، ابتلا به بیماری های خود ایمنی نیز می تواند اختلال ایجاد کند و به همین دلیل ، از موانع این روند درمانی است. خانم های باردار یا شیرده از جمله دیگر افرادی هستند که بایستی برای اقدام به این پروسه زیبایی صبر کنند تا به وضعیت مناسب برسند و بعد دست به این کار بزنند.

آیا پروسه زیبایی پلاسماتراپی درد دارد؟

میزان درد این روش کمتر از بسیاری روش های پرتهاجمی است و به دلیل استفاده از بی حس کننده های موضعی طی این روند درمانی ، متقاضی متوجه هیچگونه دردی نخواهد شد. البته این بی حسی با توجه به ناحیه تحت درمان می تواند بصورت تزریقی یا با استفاده از کرم موضعی انجام شود. با اینحال به آستانه تحمل متقاضی هم بستگی دارد. هنگام اتصال پلاسما به پوست ممکن است کمی احساس گرما و حرارت کنید. شاید این گرما کمی احساس ناراحتی به شما بدهد که پس از تمام شدن کار از بین می رود. نواحی خاصی ، مثل چشم و اطراف دهان ممکن است اذیت بیشتری داشته باشند ؛ زیرا پوست این مناطق حساس تر هستند.

اقدامات قبل از انجام پلاسما تراپی

مثل بسیاری از روش های درمانی باید خود را برای این پروسه آماده سازید. برخی از اقدامات آماده سازی عبارتند از:

 •   از مصرف نوشیدنی های الکلی ، حداقل یک هفته پیش از این روند خودداری کنید
 •   از مصرف داروهای غیراستروئیدی ، مثل آسپرین قبل از پلاسماجت پرهیز کنید
 •   آزمایش های توصیه شده را انجام دهید
 •   از مصرف مواد و محصولات آرایشی بر پوست خود خودداری کنید

آیا پلاسمـا تراپی عوارض دارد؟

چنانچه انجام این روش ، توسط یک پزشک متخصص پوست حاذق و مجرب صورت پذیرد؛ می توان از آن به عنوان یک روش ایمن یاد کرد که کمترین خطر را به همراه دارد. از جمله عوارض طبیعی آن که نگران کننده نبوده و به مرور زمان مرتفع می شوند می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 1. احساس خارش و درد در ناحیه مورد نظر
 2. پوسته پوسته شدن پوست به مدت یک هفته تا 10 روز
 3. سرخ شدن و تورم پوست که 48 تا 72 ساعت به طول می انجامد که البته در صورت انجام پلاسما تراپی در ناحیه پلک ها، مدت زمان طولانی تری طول خواهد کشید.
 4. در صورتی که پلاسماتراپی توسط افراد غیرپزشک و فاقد صلاحیت انجام شود ممکن است عوارض دائمی و غیرقابل درمان مثل لکه های دائمی و یا اسکارهای دائمی ایجاد کند.​

زمان انجام پلاسما تراپی

یکی از مهم ترین سوالاتی که افراد از پزشک خود در جلسات مشاوره می پرسند این است که مدت زمان انجام این پروسه چقدر می باشد؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم که این پروسه یک عمل سرپایی بوده که با استفاده از بی حسی های موضعی در عرض 30 دقیقه انجام می شود.پلاسما تراپی در زاهدان همانطور که گفته شد با عوارض و مشکلات حاد و جدی همراه نبوده و دارای دوره نقاهت بسیار کمی می باشد. به همین خاطر مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است.

ماندگاری پلاسما تراپی

مدت زمانی که نتیجه این پروسه بر روی چهره ماندگاری دارد به عوامل مختلفی مانند تعداد جلسات درمانی ، تکنیک مورد استفاده پزشک ، نوع پوست ، فرایند افزایش سن ، سبک زندگی ، شرایط فیزیکی متقاضی و رژیم غذایی وی بستگی دارد. نوع عارضه پوستی مورد نظر و نقطه ای که این پروسه بر روی آن انجام می شود نیز در میزان دوام و ماندگاری نتایج آن بسیار مهم و تاثیر گذار است. در برخی از موارد نتیجه پلاسما تراپی به صورت دائمی می باشد و در برخی نیز پوست پس از این عمل روند پیری و شل شدگی را به صورت طبیعی طی کرده و پس از گذشت چندین سال به حالت اولیه خود باز می گردد.

 

پلاسما تراپی

 

در چنین موقعیت های نیاز است تا فرد مجدداً پلاسما تراپی را انجام دهد. اما لازم به ذکر است که اغلب نتایج حاصل از این تکنیک طولانی بوده و به همین خاطر می توانیم بگویم این ویژگی در کنار بهبودی سریع آن باعث شده است که افراد بسیار زیادی به انجام این تکنیک جذب شوند. علاوه بر آن نیز معالجه برخی از مشکلات پوستی به طور کل نتایج دائمی را با خود به همراه دارند ، در حالی که برخی از نقاط صورت روند پیری خود را دنبال می کنند. در چنین مواردی همانطور که گفته شد لازم است تا برای افزایش ماندگاری ، هر از چند گاهی در فواصل زمانی متفاوت درمان را تکرار کرد.

مزایای پلاسماتراپی پوست

پلاسماتراپی پوست ، تکنیکی است که با استفاده از پلاسمای خون ، بهبود و ترمیم پوست را آسان می ‌کند. از مزایای بیشمار این پروسه جوانسازی پوست می ‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • بهبود و ترمیم چین و چروک ‌ها ‌، آکنه ، جای جوش ، لک‌ و همچنین آسیب‌های پوستی
 • تحریک بهبود علائم پیری و تولید کلاژن
 • برطرف کردن نقص‌های پوستی همچون جوش‌ های آکنه ، لک‌های پوستی ، جای جوش
 • درخشندگی و روشنایی پوست
 •  زیبا و سالم ‌تر به نظر رسیدن پوست متقاضیان
 • ریکاوری سریع و نیز کوتاه مدت
 • عدم نیاز به مواد شیمیایی

پلاسما تراپی چه تفاوت هایی با پلکسر و همچنین پلکسر پلاس دارد ؟

بعد از دانستن اینکه پلاسما تراپی چیست بهتر است بدانید که برخلاف تصور بسیاری از افراد پلاسما تراپی ، پلاسما جت و پلکسر با هم متفاوت می باشند. در واقع هر سه این روش های جوانسازی از تکنیک و عملکردی به نام پلاسما به جهت رفع افتادگی و چین و چروک پوست استفاده می کنند. این موارد در قدرت عملکرد و قیمت دستگاه با یکدیگر فرق دارند. به شکلی که در صورتی که یک جلسه پلکسر پلاس در خصوص رفع افتادگی پلک به همراه یک جلسه ترمیم برای دسترسی به نتایج مثبت کافی باشد در مورد روش پلاسماجت امکان نیاز به تعداد 10 جلسه است تا نتایج مطلوب حاصل شود. از این رو بدیهی است که هزینه پلکسر پلاس بینی بسیار بیشتر از مبلغ پلاسما جت بینی است.

زمان انجام پلاسما تراپی

پلاسما تراپی نوعی عمل سرپایی است که در عرض 30 دقیقه با بی حسی موضعی انجام می شود. این تکنیک عوارض و مشکلات عمل جراحی را نداشته و دوران ریکاوری کوتاهی نیز دارد. از این رو ، مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته است.

ثبت نام
اطلاع از
guest
6 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
احمد

درود برشما.بنده دارای بینی گوشتی هستم.ایا انجام پلاسماجت بینی برای بنده موثر است و تا چه حد؟ سپاسگزارم

drbayat15

سلام وقت بخیر
اگه پوست روشن دارین میتونین انجام بدین و تا حدی تاثیر داره البته خیلی زیاد نه.
اگه پوست تیره دارین نباید از این روش استفاده کنین

احمدرضا

پلاسماتراپی برای چه مواردی استفاده می شود؟

drbayat15

سلام وقت بخیر
بهترین تاثیر پلاسماجت در برطرف کردن چین های خیلی ظریف پشت پلک هست

لیلا

سلام پلاسما برای کوچک کردن بینی گوشتی هم قابل استفاده است و دیگه اینکه در زاهدان دوکتور متخصص هستش یا نه برای کوچک کردن بینی با پلاسما

drbayat15

برای کوچک کردن بینی بهتره به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید
انجام پلاسما تراپی ممکنه باعث ایجاد لک و اسکار دائمی روی بینی بشه