همزمان با افزایش سن انسان میزان تولید کلاژن و الاستین توسط پوست و همچنین میزان چربی زیر پوستی کاهش یافته، زیبایی و جوانی چهره تحت تاثیر قرار می گیرد. تزریق ژل یکی از پرطرفدارترین روش های جوانسازی پوست است که با انجام آن می توان عوارض ناشی از بالا رفتن سن را تا حد زیادی برطرف کرده و به چهره ای جذاب تر دست پیدا کرد. شما عزیزان می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو سیماطب از خدمات این کلینیک همانند تزريق ژل، بوتاکس و غیره بهرهمند شوید.

تزریق ژل

کاندیدای مناسب تزریق ژل

بیشتر افراد متقاضی این نوع از روش جوانسازی پوست، کاندیدای مناسبی برای انجام این فرایند هستند اما این متد نیز همانند سایر فعالیت های مربوط به زیبایی، محدودیت هایی را با خود به همراه دارد. استفاده از ژل محدودیت جنسیتی ندارد و به همین خاطر هم آقایان و هم بانوان می توانند از این شیوه برای افزایش زیبایی چهره ، بخشیدن طراوت و جذابیت بیشتر به صورت خود استفاده نمایند.

ویژگی های کاندیدای مناسب برای تزریق ژل

افرادی که دائما سیگار مصرف نمی کنند.
از نتیجه نهایی تزریق انتظارات و توقعات واقع بینانه ای دارند.
از نظر جسمی، روحی و روانی دارای سلامتی کامل هستند.
به بیماری های مزمن خونی و عصبی مبتلا نیستند.
به انواع حاد الرژی ها مبتلا نیستند.
پوستشان نسبتا از کیفیت خوبی برخوردار است.
افرادی که دارای ویژگی های فوق هستند بهترین گزینه برای انجام این فعالیت می باشند.

محدودیت سنی برای تزریق ژل

از آن جایی که سرعت روند پیری در تمامی افراد یکسان نیست و بعضی از افراد در سن 25 سالگی بر روی پوست خود دارای چین و چروک هستند یا پوستشان کمی شل و افتاده است. به همین خاطر نمی توان برای انجام این فرایند محدوده سنی خاصی را تعیین نمود. البته لازم به ذکر است که این عمل بر روی افرادی که سنشان پایین تر از 18 سال می باشد صورت نمی پذیرد و این افراد باید تا رسیدن به سن پایان رشد صبر کنند. چرا که افراد زیر 18 سال شرایط پایدار و ثابتی برای تزریق ندارند. نوجوان های که علاقه به تبعیت از افراد مشهور را دارند و به همین خاطر متقاضی این روش می باشند، باید بدانند که نباید برای انجام چنین روش هایی بیش از حد عجله کرد، چرا که ممکن است عواقب ناخوشایندی را برای افراد به وجود آورد.

تزریق ژل

تزریق ژل چه خاصیتی دارد؟

یک ژل استاندارد اصولاً دارای 3 خاصیت ذیل می باشد:

 • خاصیت پرکنندگی :
 1. ژل می بایست بتواند گودی ها و شیارهای کم و بیش فرو رفته را محو نموده یا کم عمق تر کند.
 2. باید قادر به از بین بردن و محو کردن چین و چروک های صورت باشد.
 3. می بایست بتواند فرورفتگی ها و محل گود اسکارهای ناشی از جراحی یا ضربه را محو کند.
 • خاصیت حجم دهندگی :

ژل می بایست قادر به ترمیم و پر کردن مناطقی که بافت خود را بنا به دلایل مختلفی همچون افزایش سن از دست داده اند باشد. همچنین باید قادر به حجیم کردن نواحی مختلف صورت همچون گونه ها و لب ها باشد؛ برجسته بودن این نواحی موجب جذاب تر شدن چهره می شوند. برخی از افراد به طور مادرزادی از این ویژگی محروم می باشند که با تزریق اصولی ژل می توانند به آن دست یابند.

 • جوانسازی و لطیف نمودن پوست :

در پی تزریق ژل هیالورونیک اسید که دارای خاصیت اسفنجی و جذب آب است، پوست ناحیه تحت تزریق شاداب تر، زیباتر و جوانتر به نظر خواهد رسید.

تزریق ژل

کاربرد تزریق ژل

این روش کاربردهای بسیاری دارد که از این میان می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • زاویه سازی فک
 • جوانسازی دست ها
 • پر کردن خط اخم و خط لبخند
 • برجسته کردن چانه
 • حجیم سازی لب ها و گونه ها
 • برطرف کردن نواقص بینی

عوارض تزریق ژل

با توجه به فراگیر شدن این روش جوانسازی حتی برخی سالن های زیبایی نیز اقدام به انجام آن می نمایند که با تبعات بسیاری برای افراد همراه است؛ اگر محیطی که تزریق در آن صورت می گیرد تمیز نبوده، ابزارها استریل نباشند، ژل مورد استفاده مرغوب نبوده و پزشک بر اصول و تکنیک های تزریق اشراف نداشته باشد نه تنها نتیجه به دست آمده رضایت بخش نخواهد بود بلکه ممکن است عوارضی همچون عفونت نیز در فرد بروز نماید. بنابراین در انتخاب پزشک و کلینیک دقت و زمان زیادی را صرف نمایید.

البته باید گفت که این روش به طور کلی با مقداری تورم، التهاب و کبودی همراه است که به مرور زمان و با رعایت مراقبت هایی که پزشک خدمت تان توضیح می دهد رفع شده و به طور کامل از بین خواهند رفت.

تزریق ژل

ماندگاری تزریق ژل

مدت زمان ماندگاری ژل به عوامل مختلفی از جمله برند مورد استفاده، وضعیت جسمانی فرد، نوع ژل و موارد این چنینی بستگی دارد.
حداقل زمانی که برای ماندگاری این روش بر روی پوست در نظر گرفته شده است 12 ماه می باشد. اما به صورت استاندارد اثر این نوع روش ها برای جوانسازی و فرم دهی بین 18 ماه تا 2 سال نیز ممکن است. از همین رو نمی توان آن را یک روش درمانی دائمی محسوب نمود.
از طرفی می توان ویژگی موقتی بودن آن را یک حسن دانست، چرا که اگر فرد پس از تزریق نتیجه مطلوبی را کسب نکرد، نگرانی از بابت دائمی بودن آن ندارد.
پس از به پایان رسیدن اثر ژل بر روی پوست می توان مجدداً تزریق انجام داد. البته این نکته را نیز باید توجه نمود که بین دو تزریق باید زمان کافی وجود داشته باشد.

از این رو دکتر موسی بیات توصیه می کنند که افراد بعد از انجام این فراید بین 4 تا 6 ماه صبر نمایند و پس از گذشت آن مجدداً اقدام به تزریق نمایند. لازم به گفت است که مدت این زمان بستگی به میزان ماندگاری ژل بر روی پوست افراد دارد و برای هر شخص متفاوت می باشد.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات