پوست یکی از مهم ترین اجزای بدن بوده و تاثیر زیادی بر زیبایی دارد به گونه ای که تغییر رنگ ، پدیدار شدن چین و چروک و همچنین باقی ماندن آثار زخم ها و آکنه ها در آن سریعاً به چشم آمده و افراد را آزار می دهد. خوشبختانه امروزه علم پزشکی در چند دهه اخیر در زمینه پوست و مو پیشرفت بسیار چشمگیری داشته و مشکلات پوستی را می توان به روش های درمانی ساده که در اصطلاح روش های جوانسازی پوست نام داشته و لیزر CO2 فرکشنال یکی از موثرترین آن ها می باشد درمان کرد.

لیزر CO2 فرکشنال

لیزر CO2 فرکشنال برای چه افرادی مناسب می باشد ؟

برای تشخیص این موضوع که آیا انجام لیزر دی اکسید کربن برای درمان شما مفید واقع خواهد شد یا خیر؟ بهتر است نگاهی به کاربردها و تاثیرات این روش جوانسازی که در ذیل آورده شده است بندازید.

تاثیرات لیزر CO2 فرکشنال بر روی پوست

می توان تاثیر این روش جوانسازی را در 3 مورد ذیل خلاصه نمود:

 1. بهبود رنگ و بافت پوست : لیزر دی اکسید کربن از جمله بهترین انتخاب ها برای افرادی است که خواستار داشتن پوستی یکرنگ و صاف هستند. از جمله تاثیرات این روش می توان به اصلاح جای زخم و همچنین اصلاح آسیب های ناشی از اشعه  UV آفتاب اشاره کرد.
 2. برطرف کردن چین و چروک ها و خطوط : از این روش بسیار محبوب می توان برای درمان چین و چروک های کم عمق و ظریف صورت بهره گرفت. تحریک تولید کلاژن که ماده ای موثر در قوام بافت پوست و زیبایی آن است از جمله اثرات لیزر دی اکسید کربن می باشد.
 3. برداشتن ضایعات عمقی و سطحی پوست : با استفاده از این لیزر می توان برخی از انواع لنتیگوها یا همان خال های قهوه ای رنگ، زگیل ها و کارسینوم های (سرطان ها) سطحی را درمان کرد.

فرآیند درمان با لیـزر CO2 فرکشنال به چه صورت است؟

با وجود اینکه احساس درد و ناراحتی در حین انجام این روش بسیار خفیف است، دکتر موسی بیات ، متخصص پوست زاهدان پوست را تحت بی حسی موضعی قرار می دهد. در مرحله بعدی لایه ای از سطح پوست با تابانده شدن اشعه لیزر برداشته شده و کلاژن سازی همزمان با نفوذ لیزر به لایه های زیرین تحریک می شود. به همین دلیل هم هست که پوست پس از بهبودی کامل کمی لیفت و سفت و همچنین یکدست تر، شفاف تر و جوانتر می شود.

با اینکه تعداد جلسات درمانی برای هر فرد متفاوت است ولی به طور کلی می توان گفت به منظور رسیدن به نتایج مورد نظر به حدود 3 تا 4 جلسه درمانی نیاز بوده و هر جلسه درمانی نیز حدوداً 30 دقیقه تا 2 ساعت به طول می انجامد. فاصله این جلسات از یکدیگر بهتر است یک ماه باشد تا پوست بتواند خود را به صورت کامل بازیابی کند.​

لیزر CO2 فرکشنال

لیزر CO2 فرکشنال مناسب چه درمان های است؟

 • لیفت صورت
 • سفت شدن پوست
 • از بین بردن ترک های روی پوست که بر اثر افزایش سن ، بارداری یا افزایش و کاهش وزن متداول به وجودآمده است.
 • برطرف کردن جای زخم ها و اسکار باقی مانده از آکنه ها
 • درمان آکنه های کیستی
 • از بین بردن خطوط ، چین و چروک های ظریف سطح پوست
 • لایه برداری و جوانسازی
 • سفت نمودن پوست گردن، بهبود خط خنده و کاهش چین و چروک های اطراف بینی و دور لب
 • رفع زائده های پوستی
 • برطرف کردن آثار سوختگی که بر اثر تابش مستقیم نور خورشید به وجود آمده است.
 • از بین بردن لکه های پوستی و روشن سازی پوست
 • بهبود روزاسه

عوارض لیزر co2 فرکشنال

استفاده از این روش درمانی عوارض شدید و حادی را به دنبال نخواهد داشت. اما برخی از عوارض کوتاه مدت و جانبی که پس از انجام این پروسه طبیعی می باشد و بعد از گذشت چند ساعت یا چند روز برطرف می شود، می توان به قرمزی محل لیزر ، احساس درد و سوزش بسیار کم در ناحیه تحت درمان اشاره نمود.

هزینه لیزر فرکشنال CO2

لیزر دی اکسید کربن یکی از قدیمی ترین روش های لایه برداری و جوانسازی پوست صورت می باشد. در کلنیک تخصصی پوست و مو سیماطب از به روز ترین دستگاه های لیزر دی اکسید کربن استفاده می شود که مجهز به تکنولوژی جدید فرکشنال می باشد. برای اطلاع از هزینه دقیق این روش بهتر است به صورت حضوری به کلینیک مراجعه فرمایید. پس از اینکه توسط بهترین پزشکان و متخصصان ، پوست شما بررسی شد ، پزشکان هزینه نهایی این فرایند را به شما اطلاع می دهند. چرا که هزینه این روش به عوامل مختلفی مانند نوع پوست ، میزان چین و چروک های موجود و ناحیه تحت درمان بستگی دارد و نمی توان بدون بررسی و ارزیابی هزینه نهایی را تعیین نمود.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات