مشکل طاسی یا کم پشتی مو که بنا به دلایل متعددی همچون ژنتیک در افراد بروز کرده و موجب ناراحتی آن ها می شود به راحتی با کاشت مو یا پیوند مو قابل درمان می باشد. کلینیک تخصصی پوست و مو سیماطب با همکاری پزشکان و اساتید فوق تخصص در زمینه پیوند مو و انواع روش های جوانسازی می تواند به شما در این امر کمک کند.

کاشت مو

روش های متفاوتی برای کاشت وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. روشی که پزشکان متخصص کلینیک تخصصی پوست و مو سیما طب زاهدان از آن برای پیوند مو استفاده می کنند روش FIT  می باشد که نسبت به سایر روش های موجود دارای مزایای بیشتری بوده و عوارض آن بسیار ناچیز می باشد. در روش FIT که از جمله بهترین روش های پیوند موی طبیعی می باشد، پزشک از پانچ کوچک و گردی به منظور خارج نمودن واحدهای فولیکولی مو از ناحیه ای که رشد مو در آن تراکم بیشتری دارد استفاده می شود.

مراحل کاشت مو به روش FIT

با اینکه این روش پیوند مو به دلیل داشتن حداقل میزان تهاجم، کوتاه بودن دوران نقاهت و همچنین نتایج بسیار درخشانی که دارد امروزه بسیار مورد استقبال واقع شده است ولی بعضاً با افرادی مواجه می شویم که نتیجه دلخواه خود را از آن دریافت نکرده و از نتیجه آن رضایت ندارند. دلیل این موضوع در بیشتر مواقع مراجعه به پزشک و کلینیک هایی است که از تجربه و تخصص لازم در این زمینه برخوردار نیستند؛ لذا زمان و دقت کافی را در انتخاب بهترین کلینیک پوست و مو در شهر خود صرف نمایید.

کاشت مو

یکی از مهم ترین مراحل کاشت مو انجام مشاوره پزشکی با بیماران است، به همین منظور پزشکان کلینیک تخصصی پوست و مو سیما طب زاهدان قبل از انجام این روش برای افراد با آن ها به طور کامل صحبت کرده، در رابطه با توقعاتشان جویا شده، سوابق بیماری آن ها را بررسی کرده و بعد از آگاهی از علت ریزش مو و میزان آن، بهترین روش درمانی را برای آن ها انتخاب می نمایند. در ادامه مراحل پیوند مو به روش FIT  را آورده ایم:

 • مراجعه فرد به کلینیک پوست و مو و انجام مشاوره با وی
 • عکسبرداری
 • طرح پردازی نواحی دریافت کننده و اهدا کننده
 • خارج کردن واحدهای فولیکولی لازم از نواحی اهدا کننده
 • آماده کردن واحدهای فولیکولی
 • استراحت
 • کاشت واحدهای فولیکولی
 • رعایت نکات و توصیه های بعد از پیوند تار مو توسط بیمار

مراقبت های بعد از کاشت مو

در ذیل به نکاتی اشاره کرده ایم که رعایت و انجام آن ها تاثیر بسزایی در دستیابی به بهترین نتیجه از این روش دارد و همچنین از بروز عوارض جدی در فرد جلوگیری می کند:

کاشت مو

نحوه خوابیدن پس از کـاشت مو

توصیه دکتر موسی بیات ، متخصص پوست زاهدان به افراد این است که به پشت و به حالت نیمه قائم بخوابند. از همین رو در زیر سر خود دو بالشت قرار دهید؛ این وضعیت موجب می شود تا تورم ایجاد شده در پوست شما هرچه سریع تر کاهش پیدا کرده و برطرف شود. از موهای تازه کاشته شده خود با استفاده از بالشت مسافرتی محافظت نمایید.

مدیریت درد بعد از کاشت مو

تا چند روز بعد از عمل کمی درد احساس خواهید کرد که کاملاً طبیعی می باشد. بعضی از بیماران هنگام خوابیدن در روزهای ابتدایی بعد از کاشت دارای مشکل بوده و احساس ناراحتی دارند. این درد خفیف و ناراحتی به راحتی و با مصرف مسکن های تجویز شده توسط پزشک قابل کنترل می باشد. نکته حائز اهمیت در این رابطه این است که به هیچ عنوان نباید اقدام به مصرف خودسرانه دارو نمایید زیرا این کار ممکن است موجب بروز برخی مشکلات در شما شود.

کاشت مو

تورم پس از کاشت مو

بعد از کـاشت امکان دارد در برخی نواحی صورت به خصوص اطراف چشم ها و ناحیه پیشانی تورم داشته باشید که این عارضه تا حدود 2 تا 5 روز بعد از پیوند مو ادامه خواهد داشت. برای ایجاد تسریع در روند فروکش تورم ناشی از انجام این روش، بر روی نواحی دارای ورم کمپرس یخ بگذارید. نکته ای که باید به آن توجه نمایید این است که تحت هیچ شرایطی نباید بر روی نواحی اهدا کننده و گیرنده خون کمپرس یخ بگذارید. همچنین در نظر داشته باشید که ورم ناشی از کـاشت به هیچ وجه خطرناک نبوده و نیازمند مصرف هیچگونه دارویی نیست.

خارش، پوسته پوسته شدن و خونریزی پس از کاشت مو

بعد از گذشت حدود 1 تا 2 هفته بعد از پیوند مو نباید خبری از پوسته، زخم و خون خشک شده بر روی پوست سر باشد. چنانچه بعد از گذشت 2 هفته هنوز بر روی سرتان پوسته وجود داشت می توانید آن ها را به آرامی و هنگام شستن موها پاک نمایید. خارش پوست از جمله شایع ترین مسائلی است که افراد بعد از کاشت با آن روبرو می شوند که کاملاً طبیعی بوده و به طور معمول بعد از حدود 10 تا 15 روز برطرف می گردد.

به هچ عنوان اقدام به خاراندن مناطق اهدا کننده و گیرنده نکنید زیرا این کار ممکن است بر روی نتیجه پیوند مو تاثیر منفی بگذارید. این امکان وجود دارد که بعد از کاشت بر روی بالشت خود کمی مایع ازجمله مقداری خون مشاهده نمایید. جای هیچگونه نگرانی نیست زیرا این عارضه خونریزی نبوده بلکه تنها مایع تزریق شده ای می باشد که از پوست سرتان خارج می گردد.

عوارض کاشت مو

پیوند مو نیز همانند سایر جراحی های زیبایی در صورتی که توسط یک جراح و متخصص پوست با تجربه و کاردان انجام نشود یا فرد پس از انجام جراحی به نکات مراقبتی توجه نداشته باشد، ممکن است عوارضی را با خود به دنبال داشته باشد، اما بیشتر عوارض این تکنیک جزئی بوده و با گذشت چند هفته به ارامی فروکش خواهند کرد. از عوارض جانبی و طبیعی این روش می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • خونریزی از محل کاشت تار های مو
 • بروز عفونت و التهاب در پوست سر و فولیکول های مو به دلیل عدم رعایت نکات بهداشتی و مراقبتی
 • متورم شدن پوست
 • ایجاد کبودی در اطراف چشم
 • به وجود آمدن پوست در ناحیه ای که از آن قسمت مو برداشته یا در آن کاشته شده
 • بی حس شدن پوست سر
 • ریزش مو های کاشته شده به طور موقت

کاشت مو

درصد موفقیت کاشت مو

افراد باید همواره به این نکته توجه داشته باشند که در تمامی راهکار های درمانی عواملی وجود دارد که بر روی میزان موفقیت یا عدم موفقیت آن ها تاثیر می گذارند. این عمل نیز از این موضوع مستثنی نمی باشد. در این جراحی نیز عواملی از قبیل انتخاب روش درمان، داشتن بانک موی قوی، رعایت تمامی نکات مراقبتی قبل و بعد از جراحی و از این دست موارد، وجود دارد که همه آن ها در افزایش یا کاهش درصد موفقیت کاشت پیاز مو موثر خواهند بود.

مزایای کاشت مو

همانطور که می دانید با پدید آمدن این روش درمانی ، زندگی افراد بسیار زیادی تغییر کرده و باعث جوانتر شدن چهره آن ها می شود. تمامی افرادی که موی خود را از دست داده اند باید بدانند که هم اکنون می توانند فرایند ریزش مو را معکوس نمایند و زیبایی و جذابیت را به چهره خود باز گردانند. این عمل  می تواند زمان را به عقب بازگرداند و راه حل خیره کننده ای را در اختیار افراد قرار دهد. ما در ادامه به شرح برخی از مزایای این روش پرداخته ایم:

بر طرف کننده طاسی سر به طور کامل

افرادی که این نوع جراحی زیبایی را انجام می دهند با تمامی مشکلات مرتبط با مو خداحافظی می کنند. با انجام آن دیگر نیازی نیست نسب به نبودن مو در برخی از مناطق سر نگران و ناراحت شوند. نتایج به دست آمده از کاشت بسیار تاثیر گذار بوده و می تواند طاسی سر را به طور کامل از بین ببرد. درست است که کیفیت رشد مو بعد از این جراحی مانند تار های مو خود فرد نمی باشد اما می توان گفت بسیار نزدیک می باشد.

روند طبیعی

یکی از مزیت های این روش داشتن روند طبیعی می باشد. کاشت مو کاملا بدون خط، ایمن و طبیعی است و در آن از هیچ نوع ماده شیمیایی استفاده نشده است.

افزایش زیبایی چهره و اعتماد به نفس

افرادی که در سنین کم دچار ریزش مو و طاسی سر می شوند، به طور معمول از سمت دیگران مورد تمسخر قرار می گیرند. همین امر نیز باعث کاهش اعتماد به نفس و نارضایتی فرد از ظاهر خود می شود. این جراحی می تواند این مشکل را برطرف و درمان نماید و باعث افزایش زیبایی چهره و اعتماد به نفس شما شود.

کاشت مو

هزینه کاشت مو

یکی از موضوعاتی که افراد سوالات زیادی در رابطه با پیوند مو می پرسند این است که هزینه این روش چقدر است؟ در پاسخ باید بگوییم که پیش از معاینه بیمار نمی توان هزینه دقیقی را به او اعلام کرد زیرا هزینه پیوند مو به فاکتورهای بسیاری همچون وسعت ناحیه تحت درمان، شدت ریزش مو و غیره بستگی دارد. عزیزانی که در زاهدانی هستند می توانند با مراجعه به کلینیک پوست و مو سیماطب در زاهدان اقدام به انجام این روش کنند.

ثبت نام
اطلاع از
guest
2 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
ترابی

سلام من یک ماه پیش کاشت موداشتم اول بعد پنج روز توروم صورتم خوب شد ولی الان دوروزه بازم متورم شده به نظر شما طبیعیه؟ ممنون

drbayat15

تورم صورت تا یک ماه طبیعی هست و ممکنه ایجاد بشه ولی چنانچه تورم در حال افزایش هست بهتره برای ویزیت به متخصص پوست مراجعه کنید